Slovensko - Nemecko 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 35. Čacho (Kollár, Ivan) - 27. Schinko (Sennhenn), 42. Eder (Wohlgemuth, Rossmy), 48. Krauss (Fleischer)

Vyše sedemtisíc divákov videlo od úvodu hokej s viacerými gólovými príležitosťami a pozorne chytajúcimi brankármi. Reprezentačný debutant Rabčan sa prvýkrát zaskvel v 4. minúte po šanci osamoteného Samanskiho. Slováci odpovedali príležitosťami Lukošika aj Sýkoru. Najväčšiu šancu Slovákov na skórovanie v prvej tretine nevyužil Faško-Rudáš po spolupráci s Jedličkom, na opačnej strane nezmenil bezgólové skóre ani Ugbekile, ktorého šancu zmaril pohotový Rabčan.
        
Slováci si do druhej tretiny preniesli presilovku, ktorú nevyužili a neskórovali ani po šanci osamoteného Jendeka, ktorý zblízka neprekonal Bugla. V 27. minúte spravili domáci reprezentanti sériu chýb v obrannom pásme, Rabčan viaceré napravil, no na strelu nepokrytého Schinka nedosiahol. Nemci v polovici druhej tretiny vystriedali brankárov, Bugla nahradil Tiefensee. Ten sa v 35. minúte najskôr zaskvel pri šanciach Faška-Rudáša aj Jedličku. V pokračujúcej presilovke Slovákov sa Kollár dostal k strele bez prípravy, ktorá mu nevyšla, následne v podobnej situácii naznačil ďalšiu strelu, no puk prihral Čachovi a ten pohotovo vyrovnal - 1:1. Nemci si v záverečných sekundách druhej časti vytvorili nádejnú príležitosť, ale Rabčan opäť podržal Slovákov.
        
Úvod tretej časti priniesol šance Lukošika a Jentzscha a v 42. minúte išli Nemci druhýkrát do vedenia. Vyplatilo sa im clonenie pred bránkou, keď Eder v presilovke tečoval strelu Rossmyho - 1:2. O sedem minút Nemci skórovali po ďalšom teči. Ich ofenzívnu akciu zakončil nepokrytý Krauss - 1:3. Slováci sa v ďalšom priebehu snažili o kontaktný gól, ale proti organizovanej hre súpera sa ťažko presadzovali. V závere sa dostali aj k hre bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo. Záver priniesol nepríjemný moment, keď Eder kolenom fauloval Jedličku.