MS do 20 rokov, B-skupina:
Fínsko - SLOVENSKO 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Góly: 9. Päivärinta (Suomi, Ervasti), 24. Kemell (Koivunen, Salin), 28. O. Kapanen (Kemell), 34. Nyman (Vilen, O. Kapanen), 46. Lambert (Ervasti) - 20. Repčík (Dvorský, Štrbák), 44. Repčík (Štrbák, Čiernik)

Favorit vstúpil do zápasu lepšie, Slováci boli od úvodu pod tlakom, Andrisík si pripísal prvé zákroky. V 9. minúte už však nestačil na strelu Päivärintu, ktorý otvoril skóre. V tom čase viedli Fíni na strely 8:0. Až po tomto momente sa slovenskí hokejisti osmelili a dostávali sa aj do šancí. Na súpera sa dokonca dotiahli v počte streleckých pokusov a v závere 1. tretiny sa im podarilo aj vyrovnať. V presilovej hre sa k odrazenému puku dostal Repčík a 11 sekúnd pred klaksónom rozjasal slovenskú striedačku.
      
Druhú tretinu opäť lepšie odštartovali Fíni, no napriek prevahe sa nedostali do presného zakončenia. V 24. minúte sa však výborne zorientoval Kemell po úspešnom vhadzovaní a prekonal Andrisíka - 2:1. Ten istý hráč o štyri minúty neskôr prihral puk Oliverovi Kapanenovi a Suomi viedli už o dva góly. V 34. minúte si na trestnú lavicu sadol Honzek a už po piatich sekundách potrestal jeho faul Nyman. Po štvrtom góle nahradil Andrisíka v bránke Slovenska Marinov.
      
Keď v 44. minúte tretieho dejstva zužitkoval Repčík druhú presilovku Slovákov v zápase, zdalo sa, že sa Fenešovi zverenci nadýchnu do mohutnej ofenzívy. Ale už o 39 sekúnd neskôr prekvapil Lambert presnou strelou k bližšej žŕdke slovenského brankára a vrátil Fínom trojgólový náskok. Týmto gólom prakticky rozhodol o osude zápasu, záverečné minúty si už favorit s prehľadom postrážil.