Tím trénera Craiga Ramsayho strelili v priebehu 2:11 minúty v závere stretnutia až štyri góly. Hrdinom duelu bol Dávid Gríger, ktorý strelil hetrik, Samuel Takáč zaznamenal pri premiére v A-tíme gól a asistenciu.

Slováci pritom nastúpili v oklieštenej zostave len s tromi útokmi, keďže tesne pred duelom sa v tíme objavil koronavírus. Pozitívne testy mali Filip Krivošík aj Jozef Baláž, okrem nich vo štvrtok nenastúpili ani ich spolubývajúci Michal Ivan a Samuel Buček, ktorí zostali v karanténe. Slováci napriek tomu predviedli kvalitný výkon a nakoniec súpera deklasovali.

Na turnaji v Krefelde sa stretnú ešte v sobotu s Olympijským výberom Ruska (18.00 h) a v nedeľu s domácim Nemeckom (14.30 h). Podujatie je prvým z dvoch prípravných pred februárovými zimnými olympijskými hrami v Pekingu.

Slovensko - Švajčiarsko 7:1 (1:1, 1:0, 5:0)
Góly: 3. Gríger (Krištof, Holešinský), 30. Gríger (Šiška), 46. Krištof (Takáč, Mešár), 58. Holešinský (Regenda), 59. Gríger, 59. Takáč (Krištof), 60. Hrehorčák (Gríger, Mudrák) – 13. Corvi (Moser). Rozhodovali: Ansons (Lot.), Schrader (Nem.) - Hancock (USA), Merten (Nem.), vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Thürkauf 5+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.
SR: Tomek – Čerešňák, Kňažko, Gachulinec, Rosandič, Vitaloš, Koch, Mudrák – Mešár, Krištof, Takáč – Holešinský, Roman, Regenda – Hrehorčák, Šiška, Gríger
Švajčiarsko: Wüthrich - Alatalo, Untersander, Müller, Weber, Riva, Schlumpf, Frick, Karrer - Andrighetto, Corvi, Moser - Vermin, Ambühl, Martschini - Pestoni, Thürkauf, Fazzini - Bertaggia, Schmid, Moy - Eggenberger