„Pacientka bola prijatá na kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny v kritickom stave a následkom vážnych komplikácií podľahla,“ povedala pre Plus JEDEN DEŇ hovorkyňa Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici Ružena Maťašeje. Podľa našich informácií mala Simona rizikové tehotenstvo a termín pôrodu bol stanovený na september. Z okruhu jej priateliek sme sa dozvedeli, že mladá žena už ako dieťa mala krvácanie do mozgu, museli ju operovať, potom o pár rokov znovu, teraz sa jej to vrátilo zase, týždeň bola v umelom spánku, potom znovu skolabovala a lekári museli zachraňovať deti.

Tragédia v rodine hokejového reprezentanta: Manželka zomrela pri pôrode

„Pochopte ma, je to veľmi ťažké a čerstvé. Preto sa zatiaľ nechcem k ničomu vyjadrovať. Ďakujem za pochopenie a tiež za prejavenú sústrasť,“prezradil nám Juraj Valach, ktorého zasiahla nepredstaviteľná bolesť. A to práve vtedy, keď sa mal radovať z krásnej manželky a dvoch čerstvo narodených ratolestí. Osud však zamiešal kartami tak neľútostne, že namiesto radosti z rozrastajúcej sa rodinky, otcovstva, je z neho vdovec. Žiaľ ešte znásobuje aj to, že počas leta uvažoval, že uprednostní pôsobenie na Slovensku, aby bol nablízku tehotnej manželke.

Vlani síce odštartoval sezónu v bratislavskom Slovane, no dohral ju v českom Chomutove, kde mali o jeho služby eminentný záujem. Najprv ich ponuku odmietol, lenže pred dvomi týždňami si to rozmyslel. „Juraj mi dal vedieť, že ešte rok by chcel u nás zostať. Je to pre nás dobrá správa, pretože nám vlani veľmi pomohol,“ potešil sa tréner Chomutova Vladimír Růžička. Tragédia sa dotkla aj Valachových spoluhráčov, ktorí to nevedia pochopiť.

„To je niečo šialené, Juraj by ani muche neublížil,“ povedal český útočník Václav Nedorost, ktorý s Valachom hrával v Slovane. „Ešte počas pôsobenia v Slovane mi rozprával, že chce byť pri rodine a aj preto váhal nad Chomutovom. Je to strašné, čo sa mu stalo, pretože Juraj je doslova dobráčik. Netuším, čo teraz bude, určite mu pomôžu rodičia aj svokrovci. Možné je aj to, že sa vykašle na hokej, povedal Ivan Švarný, ktorý s ním v bratislavskom tíme dobre vychádzal.

Aj preto je otázne, či 21-násobný slovenský reprezentant nedá profesionálnu kariéru bokom. Momentálne sa totiž sústredí iba na to, aby sa podarilo zachrániť aspoň synčeka s dcérkou.