Na v poradí druhom brankárskom kempe v novej sezóne sa zúčastňuje 36 talentovaných brankárov s ročníkom narodenia 2005 a starší. Rovnako ako v minulosti absolvovali tréning na ľade či mentálnu prípravu, ktorej súčasťou boli aj rôzne dýchacie cvičenia. Tento rok ich však čakalo jedno prekvapenie. Vďaka spolupráci SZĽH s Ministerstvom obrany SR zamierili do výcvikového tábora v Lešti. "Z mladých chlapcov sa nesnažíme vychovať len dobrých brankárov, ale aj lepších ľudí. A toto je na to výborná príležitosť," uviedol Lašák pre web SZĽH.

Brankárske nádeje čaká v Lešti bohatý program. V noci budú spať v klasických vojenských stanoch, následne absolvujú rannú rozcvičku, kurz sebaobrany, lezenie po skalách či základy topografie. Budú mať aj prednášky od vojakov, ktorí absolvovali v nedávnej minulosti minimálne jednu misiu v Afganistane. "Chceme, aby chalani pochopili, čo to znamená slovo charakter pre ľudí, čo bojujú v Afganistane. A pre 'parťáka' sú naozaj odhodlaní urobiť čokoľvek," vysvetlil Lašák.

Vo výcvikovom tábore stmeľovali partiu aj reprezentanti pred MS.
Vo výcvikovom tábore stmeľovali partiu aj reprezentanti pred MS.
Zdroj: SZĽH

"Sú vo veku, keď sú ich idolmi zväčša ľudia zo športu či šoubiznisu. My im chceme ukázať, že existujú aj iní hrdinovia, o ktorých nie je v médiách až tak počuť," uviedla pre hockeyslovakia.sk projektová manažérka SZĽH Katarína Válkyová, ktorá organizuje spoločne s Lašákom unikátny kemp brankárov.

Základnou myšlienkou celého podujatie je ukázať nádejam v maskách, že život nie je iba o tréningoch a ľadová plocha nemusí byť zakaždým na najdôležitejšia vec na svete. "Sociálne siete nám mnohokrát neponúkajú tie správny vzory. Chceme, aby stretli tie správne a strávili s nimi nejaký čas," povedal Lašák, ktorý takisto absolvuje s mladými brankármi "výcvik". Ministerstvo obrany okrem toho poskytlo dotáciu vo výške 7000 eur a brankárom odovzdá približne 120 kusov brankárskych hokejok.