Naša hokejová jednotka poslala odkaz všetkým Slovákom: Na čo si môžeme na olympiáde trúfať?

BRATISLAVA - Hokejový turnaj sa bude pod piatimi kruhmi hrať bez hviezd z NHL? Čo môže nahrávať do kariet slovenskému tímu. Tesne pred odchodom našej výpravy do Pjongčangu sme sa aj na to spýtali brankára Jána Laca (36), ktorý by mal byť slovenskou jednotkou. Viac sa dočítate v rozhovore.

Golonka pred olympiádou poriadne naložil hokejistom: TÍTO ľudia tam nemajú čo robiť!

S akými pocitmi ste odcestovali na olympiádu?

Jednoznačne s výbornými! Síce nás čakala dlhá cesta, ale tú musíme absolvovať všetci. To zvládneme a potom sa na olympiádu už všetci v tíme tešíme.

Počas vášho pôsobenia v KHL ste dlhé lety absolvovali niekoľkokrát, tak máte na prekonanie nejaký recept?

Ja sa snažím čo najviac spať, pretože v lietadle sa toho nedá príliš veľa robiť. Takže okrem spania je to maximálne niečo na čítanie, či si pozriem nejaký film.

Boli ste niekedy v Južnej Kórey?

Ešte nie, toto bude moja premiéra.

Zobrali ste si so sebou nejaký talizman?

To nie, ja na také veci nie som.

Nechcený útočník Slovana prehovoril: Jasný odkaz Ramsaymu so Šatanom aj Lintnerovej lige!

Do vášho prvého zápasu máte ešte týždeň času, čiže ešte nepociťujete tlak?

To nie, je dobré, že ideme takto skôr a bude tam priestor na zoznámenie sa s prostredím. Tiež, keď sa olympiáda začne, bude tam množstvo divákov, budeme už na to počas na našich zápasov pripravení.

Mali by ste byť jednotkou v bránke. Čo na to hovoríte?

Tréneri dali prednedávnom nejaké vyhlásenia, no na olympiádu cestujeme traja brankári (ešte Konrád a Rybár, pozn. red.), takže sa uvidí až na mieste, kto na tom bude najlepšie. Predsa len, okrem dlhej cesty odohráme aj viacero duelov, čiže nič jasné podľa mňa nie je.

Na čo si slovenský tím môže na olympiáde trúfať?

Tréneri mančaft skladali podľa svojich najlepších vedomostí a ako sa im hráči hodili do koncepcie, preto verím, že mali šťastnú ruku, ale až samotný turnaj ukáže, na čo reálne máme.

Autor: Milan Hanzel, foto TASR
Video
Diskusia