Nie je mu to jedno. Andrej Sekera je srdciar, keď môže, tak príde reprezentovať Slovensko. A keď treba, tak dokáže vyzvať ľud, aby vyšli na námestia. Spravil tak napríklad v marci a dianie v centrách po celom Slovensku aj pozorne sledoval. No k stavu krajiny pod Tatrami sa nevyjadruje práve najlichotivejšie.„Je žalostné, ako to tu vyzerá. Jeden sa vyhovára na druhého, nielen vo vláde. Všade na svete sa kradne, ale inde sa aj robí. Tu sa len kradne,“ rozhovoril sa pre SME Sekera.

FOTO Slovenskí reprezentanti doma schovávajú sexice: Jeden zbalil sestru druhého hokejistu, ďalší volejbalovú šampiónku

Sekeru trápi, že inde sa ľudia majú lepšie s vyššími platmi a pri tom pracujú v rovnakých zamestnaniach ako Slováci. „Tu niektorí politici potom hovoria, že obdivujú Slovákov, ako dokážu vyžiť z tristo eur. Tak nech si to vyskúšajú,“ rozhorčil sa a dodal: „Za hranicami môžu byť normálne cesty, veterné turbíny, ale na Slovensku už nie. Keď sa v Chorvátsku dokáže postaviť diaľnica za tri roky, keď v Japonsku dokážu po zemetrasení opraviť infraštruktúru po niekoľkých mesiacoch... Všade sa to dá, len na Slovensku sú geodetické javy.“

Sekera sa pred pár mesiacmi prezentoval aj výrok: „Všade na svete sa kradne, ale na Slovensku je to neúnosné!“ Podľa neho sa to dá ľahko vysvetliť. Keď ľudia hore vidia, ako sa dajú peniaze získať či ukradnúť a všetci im to volia, lebo orgány majú podchytené, tak sa to pre nich stane drogou. A podľa neho to nikoho na Slovensku netrápi.

Skúsený Sekera pred MS hovorí o cti aj stave nášho hokeja: Takto sa štát stará o šport na Slovensku

Napriek tomu rodáka z Prievidze nezaujíma politika. „Dôležitý je výsledok. Je mi jedno, kto tam bude. Treba sa pozrieť na realitu. Ako tu majú ľudia vyžiť z dôchodku 250 eur? A to som možno povedal ešte veľa. Nech si to idú vyskúšať,“ odkázal.

Andrej Sekera bude nosiť na hokejovom šampionáte kapitánske "céčko".
Andrej Sekera bude nosiť na hokejovom šampionáte kapitánske "céčko".
Zdroj: SITA

Podľa hráča NHL nie je na Slovensku postarané o základne ľudské potreby. „Do nemocnice si človek musí všetko nosiť so sebou. Prídete na vyšetrenie, musíte počkať štyri mesiace, lebo je tam veľká čakacia lehota. Človek môže aj zomrieť, kým ho vyšetria. Je smutné, ako to na Slovensku funguje. Je to však obraz ľudí, ktorí sa o to starajú.“

Aj napriek týmto problémom Sekera na Slovensko nezanevrel a po kariére profesionálneho hokejistu tu chce prísť žiť. Želá si však, aby krajinu spravovali ľudia, ktorí chcú pomôcť, a nie kradnúť. Aj on sám by rád priložil ruku k dielu: „Chcel by som pomáhať najmä malým deťom, ale aj všeobecne ľuďom. Spraviť niečo také, aby videli, že má niekto o nich záujem, že je o nich postarané, lebo štátu to očividne veľmi nejde,“ prezradil plány do budúcna pre SME Sekera.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO+VIDEO Tajomstvo novej Miss Slovensko odhalené: Tvorí pár so známym futbalistom!

FOTO Zarezané rozkroky tenisových hviezd: Hantuchová či Cibulková to ukázali celému svetu!

EXKLUZÍVNE FOTO Hurikán Sagan! Pozrite, čo stihol, kým bol doma: Párty za tisíce, odvrhnutá mama, rodinné odhalenie i pivo s najbližšími!