Vo voľbách cez víkend kandidovali aj niektoré športové osobnosti, dokonca boli aj zvolení. V meste Skalica sa mestským poslancom stal niekdajší špičkový hokejista Žigo Pálffy. „Ako prvé bude potrebné zistiť, v akom stave je hospodárenie mesta,“ prezradil pre Plus JEDEN DEŇ Pálffy. Na čo sa chce Žigo vo funkcii zamerať?

VIDEO Zostrih z hokejovej Tipsport ligy: HK Poprad - MHk 32 L.Mikuláš

„Prirodzene pomôcť zachrániť seniorský hokej v Skalici, ktorý má vážne finančné problémy. Ako poslanec sám veľa zmeniť nemôžem, ale pokúsim sa presvedčiť ostatných členov zastupiteľstva a primátorku, aby sme hokej zachránili,“ vyjadril sa bývalý hokejista.

Jozef Stümpel sa dostal do zastupiteľstva v Nitre.
Jozef Stümpel sa dostal do zastupiteľstva v Nitre.
Zdroj: Július Dubravay

„Zatiaľ som komunálny poslanec, čo je pre mňa nová situácia a je predčasné vravieť, či v politike budem pokračovať. Určite však nebudem len dvíhať ruku, na to sa cítim dosť nezávislý,“ dodal Pálffy. Svoju dvojičku z hráčskej kariéry nasledoval aj Stümpel, ktorý sa dostal do poslaneckej lavice v Nitre.

VIDEO Hviezdny Ovečkin sa predvádzal na verejnosti: Aha, čo šampión stváral!

„Keď mi to povedali známi, zostal som prekvapený. Som však rád, pretože ak budem mať možnosť pomôcť športu, pomôžem. Najprv bude treba postaviť nový zimný štadión, ale aj ostatné ihriská. Nebude to však len o tom, pretože veľmi dobre viem, čo Nitru trápi. Určite sa budem do všetkého aktívne zapájať,“ povedal Stümpel.

Žigmund Pálffy bude poslancom v rodnej Skalici.
Žigmund Pálffy bude poslancom v rodnej Skalici.
Zdroj: tasr

Legendy si pogratulovali

Ktorý z dvoch poslancov to bude mať ľahšie? „Jasné, že Žigo, Skalica je totiž menšie mesto,“ pousmial sa Stümpel a doplnil: „Už sme si stihli pogratulovať. Ešte sme sa po voľbách nestretli, ale to určite zmeníme.“