Hokejová legenda bez servítky o našej olympijskej nominácii: Mám rád Slovensko, ale...

BRATISLAVA – Hokejová nominácia Slovenska na blížiacu sa olympiádu vyvolala vlnu reakcií a diskusií. Svoje k tomu povedal aj legendárny Jozef Golonka.

Višňovský a Handzuš reprezentácii na olympiáde nepomôžu. Odkaz Ramsaymu: Pre TOTO neprídeme

„Aj vzhľadom na to, že mám 80 rokov, som už veľakrát hovoril, že sa nebudem vyjadrovať k nomináciám, trénerom či hráčom,“ povedal Golonka pre sport.sk. Následne však predsa len okomentoval situáciu v hokejovom tíme pred športovým sviatkom.

Ako legendárny „Žiletka“ priznal, trápi ho najmä jedna vec. „Objavuje sa tam totiž niekoľko osôb, ktoré odmietli pred dvoma rokmi reprezentovať Slovensko. Všetko na základe intervencií niektorých ľudí, ktorí sú znova v národnom mužstve. To ma ako človeka, ktorý má Slovensko rád, zranilo. Pre mňa bola reprezentácia najviac, čo som mohol v živote dosiahnuť. Nie peniaze, ale to, že môžem odovzdať našim fanúšikom dobré výkony. Oni totiž dajú aj posledné úspory, aby reprezentantov videli, preto si divákov vysoko vážim.“

Brankár Hudáček zasadil Šatanovi s Ramsaym tvrdý úder: Ako mi TOTO mohli urobiť?

Golonka poslal odkaz aj slovenským fanúšikom a tvrdí, že náš tím môže v Pjongčangu nielen potrápiť favoritov, ale ich aj zdolať. Vzorom by pre tím, ktorý vybrali tréner Ramsay a generálny manažér Miroslav Šatan, mohol byť rok 2002, keď sa Slovensko stalo majstrom sveta.

Tréner Ramsay vysvetľuje prekvapenia v olympijskej nominácii: Pre TOTO som nezobral Hudáčka

„Fanúšikov môžem upokojiť, pretože je tu šanca urobiť dobrý výsledok. Môžeme totiž využiť túto nepriaznivú situáciu, ako sme to urobili v Göteborgu, keďže na olympiáde nebude najväčšia elita. Najsilnejší na turnaji budú Rusi, ktorí prerušili KHL. Kanaďania, Fíni či Švédi nedisponujú toľkými menami z druhej najlepšej ligy sveta a tých by sme mohli prekvapiť. V prvom rade hlavne chcem, aby Slovensko malo úspech, pretože sme vo svete stratili cveng. Našich hráčov už nikde nechcú. Na olympiáde však budem určite našim držať palce.“

Autor: po, foto Matej Kalina, TASR
Video
Diskusia