V kuloároch sa totiž šepká viacero mien, ktoré sa môžu uchádzať o post prezidenta. Súčasný šéf zväzu Martin Kohút by rád na tomto poste videl Mira Šatana, ale prihlásiť do volieb, sa chce aj Dárius Rusnák a konečné slovo nepovedal ešte ani Žigmund Pálffy, ktorý stále túto možnosť zvažuje.

Hokejová legenda má v tomto smere jasno, kto aký post by mal zaujať. „Všetci kandidáti na prezidenta budú na rovnakej štartovacej čiare a začínať budú od nuly. No myslím si, že túto pozíciu by mal zastávať predovšetkým dobrý finančník, ktorý vie zohnať peniaze. V tomto smere urobil zväz veľa za posledné dva roky, teda organizačne a finančne. Horšia už bola športová stránka, pretože sa nám opäť nepodarilo postúpiť do štvrťfinále MS a vypadla nám osemnástka, či musíme ísť do olympijskej kvalifikácie,“ myslí si Golonka.

Má však meno na post generálneho manažéra. „Jednoznačne Marián Hossa! Je to človek, ktorý spája ľudí, osobnosť, ktorú rešpektujú všade vo svete. Je to meno, ktoré vie robiť veľké gestá, je komunikatívny, jednoducho človek s veľkým „Č“. Koho chceme hľadať? Zase niekoho na bilboardoch? Je to na slovo vzatý odborník a myslím si, že keby sme ho oslovili, vedel by sa ujať funkcie,“ uzavrela hokejová legenda.

Mohlo by vás zaujímať:

Sám a bez ženy. Roger Federer zažíva na Roland Garros premiéru, s ktorou nikdy nerátal

VIDEO Chára opäť nedohral zápas. Finálová séria bitky o Stanley Cup je vyrovnaná

FOTO Šokujúca zmena Cibulkovej: Čo jej celý svet závidel, je teraz minulosťou!