Ako si na Juraja pamätáte ešte z Košíc - v čom boli jeho najväčšie prednosti? 

- Trénoval som ho rok, rok a pol pri mládeži. Jeho prednosťou bola najmä postava. Už ako siedmak, ôsmak bol robustný, mal dobré korčuľovanie, bol veľmi silný na puku, presadzoval sa v predbránkovom priestore a dával góly. 

Boli s ním niekedy problémy na tréningoch, pokiaľ ide o prístup alebo bol vždy cieľavedomý a to, čo mal plniť, plnil na 100 percent?

- Čo si pamätám, tak Juraj mal hokej vždy veľmi rád. Vždy odvádzal maximum, aby sa zlepšoval. Aj na olympiáde sme mohli vidieť, že sa hokejom zabáva. Svojím prístupom a poctivou prácou v tréningu sa dostal až tam, kde momentálne je. 

Bolo už na prvý pohľad jasné, že z Juraja môže byť niečo viac?

- Mal vlohy, nadanie a talent, ktorí postupne rozvíjal v Košiciach, potom v Rakúsku, Česku a teraz Fínsku. Každý tréner, ktorý mal možnosť ho trénovať úplne od začiatku, mu dával rady a on si ich vždy zobral. Dôležitý je však jeho prístup a práca, ktorou sa vypracoval.

Stále nemá ešte ani 18 rokov a už si zahral na seniorských MS a teraz aj na olympiáde. Vďaka čomu tak hravo zvláda tlak a bez problémov sa presadí aj medzi mužmi?

- Dôležitá je jeho robustná postava, dobré korčuľovanie a sila na puku. Nechýba mu zdravé sebavedomie a z ničoho si nerobí ťažkú hlavu, čo mu pomáha po psychickej stránke.

Jeho góly nás priviedli k historickému bronzu na olympiáde, ako by ste zhodnotili jeho výkony?

- Príjemne prekvapil už v prvom zápase s Fínmi, v ktorom strelil dva góly. Potom mu to vychádzalo celý turnaj a dostal sa do elitnej formácie s Hrivíkom a Cehlárikom, čo bol veľmi dobrý ťah trénera. Je to skvelé a prajem mu to.

Juraj mal zatiaľ sezónu vo Fínsku ako na hojdačke a teraz na olympiáde strelil sedem gólov. Rovnaký počet má aj v TPS Turku. Čím si to vysvetľujete?

- Určite to nemá vo Fínsku jednoduché tým, že pendloval hore-dole. Neviem, prečo medzi mužmi nemal viac času na ľade. Teraz sa dostal do dobrej partie, všetci ťahali za jeden povraz. Mali sme omladený, dravý tím a myslím, že to mu vyhovovalo.

Čo je pre neho po tomto úspechu najdôležitejšie, aby sa takpovediac nezbláznil zo slávy?

- Jeho výhoda je práve tá, že si z ničoho nerobí ťažkú hlavu a koncentruje sa na ťažkú robotu, ktorá ho čaká. Má ešte pred sebou veľa práce, no pôjde si za svojím snom, aby si raz zahral v NHL. Má do nej vykročené veľmi dobre, ale ešte je pred ním dlhá cesta. 

Mnohí o ňom hovoria ako o novom Jágrovi. Vnímate to podobne?

- Myslím si, že áno. Jágr mal tiež takú robustnú postavu. Vedel vystreliť, zakončiť a nájsť si miesto pred bránkou, ale myslím si, že Juraj má lepší pohyb na korčuliach, ako mal Jágr v tom veku. 

V lete ho čaká draft do NHL a úspech z olympiády mu určite pomôže, no potrebuje na tieto výkony nadviazať aj vo Fínsku?

- Myslím si, že aj Fíni ho teraz sledovali. Zachytil som aj nejaké článsky od fínskych novinárov, ktorí si rypli do TPS Turku, že prečo mu nedávajú toľko priestoru. Som zvedavý, či sa jeho čas na ľade teraz zlepší pri mužoch, keď sa vráti. Samozrejme, potrebuje viac času na ľade, aby bol na očiach, ale olympiáda mu určite pomohla, pokiaľ ide o renking na draft NHL.