Slovákov nečaká v najbližšej sezóne len jeden vrchol, ale hneď dva. Svetový šampionát sa odohrá vo Švajčiarsku. Pre slovenský hokej je však dôležitá aj olympijská kvalifikácia, ktorú odohráme pred domácim publikom.

„Po MS som mal obavy, či sa dohodneme. Čakalo sa na to, ako dopadnú voľby. Ale keď sme sa po nich začali s Craigom rozprávať o ďalšej spolupráci, išlo to ľahko. Dohodli sme sa na rovnakých podmienkach, aké mal predtým. Oba turnaje, ktoré bude v ten rok koučovať, sú pre nás najdôležitejšie,“ povedal Šatan na stredajšom brífingu.

Verejnosť víta znovuangažovanie kanadského trénera. Presvedčil ju hlavne herný prejav, aký mužstvo predvádzala na domácom šampionáte. I keď sa so silným kádrom sa opäť nedostalo do štvrťfinále. Meno staronového trénera rezonovalo v hokejových kruhoch už dlhšie. Rozoberané bude aj naďalej. Hneď po oznámení sa k nemu vyjadril aj bývalý hokejista a dnes expert RTV Boris Valábik.

Craig Ramsay pokračuje na trénerskej lavičke pri reprezentácii. Šatan bude naďalej generálnym manažérom.
Craig Ramsay pokračuje na trénerskej lavičke pri reprezentácii. Šatan bude naďalej generálnym manažérom.
Zdroj: Michal Smrčok

„Ja nie som zástanca Craiga Ramsayho. Ja som zástanca rozumných rozhodnutí, rozhodnutí, ktoré pomôžu slovenskému hokeju. Preto som rád, že Craig Ramsay sa rozhodol pokračovať na lavičke našej reprezentácie. Nemám na to iný dôvod, darmo by ho ľudia hľadali,“ napísal na Facebooku Valábik a zapsomínal si na minulosť: „Ak by som bol človek s priveľkým egom a pocitom krivdy, Craiga Ramsayho by som nenávidel. Poslal ma na farmu z kempu Atlanty akonáhle sa stal hlavným trénerom. Prečo? Lebo vedel, čo od svojich hráčov chce a aj to, že hokej sa hýbe dopredu. To bol rok 2011! Vedel, že budúcnosť sú agilní, rýchlonohí, dobre korčulujúci hráči. Bol som takým hráčom ja? Ťažko.“

Podľa Valábika sú na Slovensku mladí  tréneri, ktorí robia veľké kroky. „Určite sa im zíde mentor v osobe tak skúseného profíka, akým je Craig. Pre slovenský hokej je toto veľmi dobrá správa. Nie len pre rok 2019, ale aj do budúcna,“ uzavrel bývalý hráč Atlanty.