FOTO Bakošovi sa splnil sen o olympiáde: Baliť sa bude na poslednú chvíľu, čo nemôže zabudnúť?

BRATISLAVA - Po ročnom pôsobení v čínskom klube Red Star, ktorý pôsobí v KHL, sa útočník Martin Bakoš (27) vrátil do českého Liberca. Od leta má aj nového kondičného trénera a netají sa tým, že aj jemu vďačí za to, že sa dostal na olympiádu.

Nechcený útočník Slovana prehovoril: Jasný odkaz Ramsaymu so Šatanom aj Lintnerovej lige!

Šikovný útočník priznal, že šanca ísť do Kórey tu bola, ale nebol si celkom istý nomináciou. „Vedel som, že nádej tu istá je, pretože sa zmenilo vedenie hokeja a nový tréner nebol ničím zaťažený, ale napriek tomu som s tým automaticky nerátal. No nominácia ma veľmi potešila a splnilo sa mi to, o čom som od detstva sníval. Olympiáda je vrchol pre každého športovca a ja sa na ňu aj na všetko okolo veľmi teším. Vďačím za to aj môjmu novému kondičnému trénerovi Miroslavovi Záhradnému, ktorý ma udržuje v super forme,“ priznal Martin.

Odlietať do dejiska hier bude však až v stredu, pretože v utorok ho ešte čaká zápas s Pardubicami. „Ide nám teraz o každý bod, takže vedenie Liberca ma neuvoľnilo, až po spomínanom zápase. Tabuľka je veľmi nabitá, jeden zápas a posuniete sa o tri miesta nahor alebo nadol. Preto musím odohrať ešte v utorok ligový duel,“ dodal Bakoš.

Baliť sa bude teda na poslednú chvíľu. A čo si do kufra pribalí? „Veľa osobných vecí nebudem potrebovať, pretože budeme väčšinou v tímovom odeve. Vezmem si ale so sebou knihu o psychológii, nakoľko ma veľmi zaujíma a pribalím aj ruženec. Verím, že mi pomôže,“ uzavrel „Baki“.

Autor: Iveta Weiszová, foto archív mb
Video
Diskusia