Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa už nezadržateľne blížia a známe sú už aj mená hokejových ambasádorov jedného z oficiálnych sponzorov. Svetový šampionát v našej krajine pomôžu spropagovať bývalí vynikajúci útočníci a víťazi Stanleyho pohára Marián Hossa a Čech Patrik Eliáš.

„Veľmi ma teší, že sa moje meno spojilo s touto značkou, najmä pri podujatí, akým sú hokejové majstrovstvá sveta na Slovensku. Ako malé deti sme si užívali hokejový šampionát pri obrazovkách, spali sme pred televízorom, aby sme mohli sledovať zápasy,“ prezradil Hossa.

Omladený národný tím sa naposledy zišiel vo februári na turnaji v Bratislave.
Omladený národný tím sa naposledy zišiel vo februári na turnaji v Bratislave.
Zdroj: tasr

Štyridsaťročný bývalý kanonier štartoval na ôsmich majstrovstvách sveta a patril k najvýraznejším postavám slovenského hokeja. Od jeho posledného reprezentačného zápasu na svetovom šampionáte ubehlo už osem rokov a odvtedy sa káder kompletne vymenil. Ako legendárny hokejista vníma súčasných reprezentantov?

„Tá generácia je omnoho, omnoho mladšia. Ja ich už poznám podľa mien iba z televízie, keď vidím nejaké zápasy našich. Buď na Nemeckom pohári, alebo na reprezentačných zrazoch, takže veľmi ich nepoznám. Predsa je tam už 20-ročný rozdiel,“ povedal pre Šport24.sk Hossa.

Zároveň prezradil aj meno toho, kto bude podľa neho naším najväčším ťahúňom. „Určite tam máme mladých lídrov, ako je Martin Fehérváry. Podľa mňa on je taká budúcnosť nášho hokeja,“ uzavrel.

Martin Fehérváry je podľa Hossu našou hokejovou budúcnosťou.
Martin Fehérváry je podľa Hossu našou hokejovou budúcnosťou.
Zdroj: Michal Smrčok