Pri osudnom štarte lietadla smrti, v ktorom vyhasli životy hokejového tímu Lokomotiv Jaroslavľ vrátane slovenského reprezentanta Pavla Demitru († 37), bol ako jediný v zadnej časti aeroplánu. "Nebol som pripútaný, to mi zrejme zachránilo život. Keď som sa prebral, dokázal som sa z trosiek dostať," spomínal pri výsluchu na momenty, kedy sa ocitol v horiacej rieke Volge.

Hovorilo sa o chybe pilotov, jeden z nich vraj omylom brzdil. "Netuším, čo sa v kabíne dialo. Lietadlo sa triaslo a mne došlo, že ideme po oráčine za dráhou. Po chvíli síce stroj vzlietol, ale bolo mi jasné, že čo nevidieť spadne," zopakoval po štyroch rokoch na súde, pri ktorom udelili päťročný trest Vadimovi Timofejevovi, námestníkovi leteckej spoločnosti Jak-servis zodpovedného za prípravu pilotov. Krátko na to však bol omilostený a z väzby sa porúčal po udelení amnestie.

Viac už Sizov nepovedal, hoci ho každoročne pri výročí nešťastia naháňajú médiá. "Vypadnite odtiaľto!" Kričala kedysi jeho manželka Svetlana, keď sa jeden televízny štáb predsa len dostal až k nim domov. "Ani medzi sebou nehovoríme o tom, čo sa stalo," tvrdila. Jej manžel prežil zázrakom, no jeho zranenia boli veľmi vážne. Popáleniny na pätnástich percentách tela, zlomeniny bedier, rebier a fraktúra lebky.

Po vyliečení sa Sizov vrátil do mestečka Žukovskij neďaleko Moskvy. Naďalej pracuje v letectve, dostal prácu letového technika v konštrukčnej kancelárii. Do oblakov sa už však nikdy nechce vrátiť.