Pre vedenie jedného z najslávnejších klubov NHL je jeho príchod letnou udalosťou číslo jeden, a tak nečudo, že od odchovanca košického hokeja si veľa sľubujú.

Čo dokázal Slafkovského tréner v NHL, si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Pre Slafkovského sa miesto v prvom tíme šetrí hneď od jesene. Tým pádom ho už o pár dní čaká niečo, čo nemôže porovnať ničím iným, čo v doterajšej kariére zažil. „Niekoľko miliónov ľudí ho bude podrobne sledovať ako veľkú hviezdu, ktorá by mala Montreal dotiahnuť k vysnívanému Stanley Cupu. To z Európy nepozná. Ak bude on alebo tím prechádzať hernou krízou, bude to preňho obrovská skúška. Všetci sa naňho budú upínať a Juraj sa s tým bude musieť vyrovnať ako jedna z hlavných hviezd. Ako stále len osemnásťročný hráč by, samozrejme, mal byť chvíľu chránený, no ak by nepodával očakávané výkony ako dvadsaťjedenročný, bude pod intenzívnym tlakom,“ myslí si česká ikona motrealského klubu Tomáš Plekanec.

Priaznivcom Canadiens sa niet čo čudovať. Najcennejšia trofej sa v Montreale naposledy zdvíhala nad hlavu v roku 1993. Predminulú sezónu to tím z druhého najväčšieho kanadského mesta síce dotiahol až do finále proti Tampa Bay, ale v tej uplynulej sa prepadol až na samé dno NHL. Preto sa od premianta tohtoročného výberu očakáva, že mužstvo zase pozdvihne do lepších čias. Fanúšikovia zároveň veria, že výrazným spôsobom nášmu hokejistovi pomôže niekdajšia hviezda NHL a od februára hlavný kouč tímu Martin St. Louis. „Je to typ človeka, ktorý sa počas kariéry naučil, že prekonávať prekážky spojené s predsudkami je často náročné. Pre bronzového medailistu z pekinskej olympiády tak môže byť veľkou oporou,“ zhodujú sa mnohí z nich.

Rovnaký názor zastáva aj riaditeľ hráčskeho rozvoja Canadiens Martin Lapointe. „Juraj sa má stále čo učiť. Musí si osvojiť kľúčové veci, ale aj zdanlivo nepodstatné detaily, ktoré vo výsledku robia z hráča osobnosť. A to je presne to, s čím mu môže St.Louis výrazne pomôcť. Je to nesmierne otvorený človek. Rád je poruke komukoľvek, kto má o to záujem. Myslím si, že Juraj z toho môže veľa vyťažiť,“ domnieva sa Lapointe.