Na krutú chorobu, ktorú kmeňový hráč Liberca trpel, neexistuje liek. "Je to ten typ, kedy nestačí niečo vyrezať, opraviť, vymeniť a zašiť," povzdychol si Buchtela v otvorenom rozhovore pre iSport pred pár týždňami. Jeho najväčšou medicínou tak bola partnerka Anička. V bezvýchodiskovej situácii síce neliečila Ondřejove orgány, na jeho psychiku však mala blahodarný vplyv.

Sympatická dvojka sa dala dokopy pred necelými štyrmi rokmi. Ondřej bol do Aničky doslova zbláznený. Jazdili na výlety, písali si roztomilé odkazy na sociálnych sieťach. Obaja sa s nepriazňou osudu pustili do vojny. "Život mi nadelil tú najsilnejšiu osobu. Bojujeme," popisovala odhodlane. Obaja však vedeli, že tento boj vyhrať nemôžu.

Za perspektívnym českým hokejistom plače aj syn jeho partnerky Aničky. "Si najlepší otec, partner, kamarát, priateľ! Navždy!" napísala Anička pod srdcervúcu fotku, ktorú zverejnila pár hodín po jeho smrti. Na kolenách a so synčekom v objatí kľačí pri spomienkovom mieste, kde pri jeho drese a fotke horia sviečky a ležia kvety.

Silný odkaz pre milovaného partnera
Silný odkaz pre milovaného partnera
Zdroj: Instagram