Vincent Lukáč oslavuje! Hokejová legenda chce žiť dlhšie ako Gott

Jeden z najlepších hokejistov československej histórie dnes oslavuje 65. rokov. Košický rodák patril k tomu najlepšiemu, čo diváci mohli vidieť na našich klziskách. Lukáč je jediným hokejistom spod Tatier, ktorý sa môže popýšiť dvoma titulmi Majstra sveta v hokeji.

Teší sa zo života

„Ja oslavujem stále, nie iba keď mám narodeniny. Oslavujem 55. rokov, nie 65, “ začala s úsmevom na tvári hokejová legenda náš rozhovor. Člen Siene slávy slovenského hokeja si po hokejovej a politickej kariére užíva zaslúžené voľno. „Je mi fajn, v živote to bol ťažšie i ľahšie. Momentálne žijem pre rodinu. Všetko je tak ako má byť.“ Vincent Lukáč sa môže okrem dvoch zlatých medailí z Majstrovstiev sveta 1977 a 1985, popýšiť aj striebrom z olympiády, Československo ho získalo v roku 1984 v Moskve. „Celý život som zasvätil športu. Mal som v ňom aj šťastie, nemám byť prečo smutný. Nemali sme to všetko, čo majú dnešní športovci. Napriek tomu to bol krásny život,“ spomína Vincent Lukáč.

Chce byť ako Gott

Vincent Lukáč je historicky najlepším strelcom spomedzi Slovákov v spoločnej československej súťaži. Na šport nezanevrel ani v dôchodkovom veku. Snaží sa byť v pohybe. Spoločne s bratom sa venujú tenisu. Bývalý hokejista žiadnu špeciálnu oslavu neplánuje. Potešil ho darček od priateľa z hokejového sveta.„Ferko Hossa mi poslal podpísaný dres. Veľmi ma teší, že si ma vážia. K narodeninám si želám, aby som žil aspoň ďalších dvadsať rokov, ako Karel Gott,“ dodal odľahčene oslávenec Vincent Lukáč.

Môže Vás zaujímať:

Frajerka nášho hokejistu sa na českej Miss predviedla: Priesvitné šaty ukázali, čo skrýva pod nimi!

EXKLUZÍVNE FOTO Nachytali sme Mareka Hamšíka, kde sa skrýva pred prestupom roka: Užíva si v miliónovej vile!

Napätie pred veľkým súbojom stúpa. Shiffrinovej nečakaný krok: Mikaela, nepreháňaš to?

Autor: mzs
Video
Diskusia