FOTO Česi si po vypadnutí poriadne podali svojich hokejistov: Schytali to týmito VTIPMI

Stalo sa to ešte v poslednom zápase skupinovej fázy, v ktorom si to Rusi rozdali so Švédmi. Išlo o veľa. Víťaz sa mohol vo štvrťfinále tešiť na ľahšieho súpera (štvrtý tím B-skupiny, ktorým sa napokon stalo Lotyšsko), porazeného čakala silná Kanada.

Rusi aj Švédi disponujú obrovskou útočnou silou, preto kľúčové mali byť aj výkony brankárov. A Rusi sa rozhodli, že nepodcenia žiaden detail a svojmu gólmanovi Vasilijovi Košečkinovi sa postarajú o dokonalý komfort. Kamery zachytili, ako ho kustódi k ľadovej ploche vezú na špeciálnom vozíku.

FOTO Internet sa zabáva aj po vypadnutí Slovákov z MS: Schytali to za klobásky, v suchu neostal ani kapitán Danko!

Internetu už nebolo viac treba a kuriózne video sa okamžite začalo šíriť sociálnymi sieťami. Kreatívny fanúšikovia ho navyše podfarbili dramatickou hudbou. Ide o melódiu z Hviezdnych vojen, ktorá vo filme zaznela vždy, keď sa objavil Darth Vader.

Hlavný tréner zbornej Iľja Vorobjov tento mement vysvetľoval tým, že šatňa mužstva je príliš ďaleko od východu na ľad a Košečkinovi sa ťažko kráčalo. „Robíme to preto, že to máme do šatne veľmi ďaleko. Klzisko musíme obchádzať, pretože východ, ktorý máme blízko, odmietajú otvoriť. Hovoria, že ak by ho otvorili, ľad na ploche sa roztopí. A Vasilij váži 110 kilogramov plus výstroj. Je mu ťažko, preto sme sa rozhodli voziť ho,“ povedal Vorobjov.

Rusom však ani tento ťah nepomohol a so Švédmi ešte v utorok prehrali 1:3. Na štvrťfinálový súboj s Kanadou potom Košečkina v bráne nahradil Igor Šesťorkin. Ani jeho však sila nesprevádzala, keď od „javorových listov“ inkasoval päťkrát a sklamaní Rusi sa po veľkej bitke s turnajom lúčia.

Môže vás zaujímať:

FOTO Vhodné len od 18 rokov: Takto slávna pornoherečka oslavuje postup v NHL. Ukázala všetko!

 

FOTO Keď sa fanúšičky na štadióne zbláznia: TAKTO tasia prsia pre celý svet!

 

FOTO Slovenská fitneska odhodila podprsenku: Krásne prsia sexi Trajteľovej obdivuje celý svet