u>Po prehre Slovenska s Českom vybuchol internet vtipmi. Schytali to kotlebovci aj Fico. Pozrite si najlepšie v GALÉRII TU</u

Sklamanie z výsledku bolo na mieste. Golonka videl ako jeden z hlavných príčin neúspechu proti Helvétom moment zo začiatku druhej tretiny, keď Slováci inkasovali v početnej výhode. „Poviem na rovinu, nie som sklamaný z výkonu mužstva, no som smutný,že sme opäť prehrali druhý zápas. Máme presilovku na začiatku druhej tretiny a my dostaneme druhý gól, to bol knokaut ako v boxe. Už to mali hráči v hlave, i keď sa nesmierne snažili. Teraz musíme poraziť silné tímy, aby sme mali šancu byť vo štvrťfinále,“ hovoril po zápase v štúdiu Šport24 a pripomenul aj nevydarený vstup do šampionáte proti Česku.
„Prvých desať minút prvej tretiny sme boli v šoku zo zápasu s Českom, ale sú tam skúsení hráči. Predsa, zo šoku sa musia otriasť a ísť ďalej. Akoby niečo mentálne nie je v tom tíme, čo očakávam od Slováka.“

Osobitnou kapitolou bola podľa Golonku chýbajúca pozícia bitkára v tíme, ktorý by strhol všetkých spoluhráčov. „Chýba nám drzosť a dôraz. Boli sme v kritickej situácii, bolo potrebné vyvolať bitku či spraviť nejaké intrigy na ľade. Nemali sme hráča, ktorý by dostal mužstvo do tranzu. Každý nás bije jak žito a my sa necháme. Nehovorím, aby sme sa len tak pobili, no tento moment môže aj za cenu vylúčenia nakopnúť mužstvo do tempa. Mne taký typ hráča v našom tíme chýba. My nemáme na striedačke človeka, ktorý by mal slovo. Predtým to bolo Demitra potom Bondra. Ukážte mi, kto tam teraz je? Je tam síce Sekera, ale ten prišiel na poslednú chvíľu. Líder tam musí byť dlhšiu dobu. Ten dobrý hráč musí byť v prvej línii."
Do ďalšej časti turnaja potrebujú Slováci poraziť silné tímy, aby snívali štvrťfinálový sen. „Nikdy nehovor nikdy. Tomuto mužstvu verím. Chlapci nepodávajú zlé výkony, ale chýba im psychika a nejaké pravé korenie. Mrzí ma, že podávajú dobré výkony a prehrávajú,“ optimisticky ukončil nedeľný večer Jozef Golonka, ktorý si povedal svoje aj na nomináciu nášho tímu.

Golonka pred zápasom v štúdiu: