Toto nezažili ani najstarší harcovníci v tíme. Ramsay so Šatanom poriadne zaskočili hráčov

Ako si užívate vaše prvé olympijské hry?

- Zatiaľ sme mali pár tréningov a poobede sme mali voľno. To sme trávili buď v olympijskej dedine, ale sme niekam vyrazili. Stihli sme vidieť naživo prvé preteky Kuzminovej a s chalanmi sme boli na pobreží, či v Slovenskom dome.

Mali ste čas na aklimatizáciu, no už sa blíži prvý zápas proti výberu Ruska. Už stúpa napätie?

- Presne tak, prvé dni sme si zvykali na časový posun a dospávali, čo sa dalo. Bola to rutina, ale už nabiehame do turnajového módu. Máme viac mítingov, riešime systém hry a cítime, že to čoskoro vypukne.

Opíšte, aká nálada panuje v tíme?

- Výborná! V kabíne je super partia, ktorá len tu skvelú náladu dotvára. Celý pobyt na olympiáde si užívame a sme uvoľnení, ale už sme hlavami pred zápasom s Ruskom.

VIDEO Nováčik na olympiáde o voľbe hokejového kapitána: Prečo som musel voliť Surového?

Čo vravíte na to, že ste si hráči mohli zvoliť kapitána?

- V tíme je zopár starších chalanov a tréneri to chceli tak urobiť, že si z nich my vyberieme. Dali nám do rúk určitú zodpovednosť. Do klobúka vložili niekoľko mien aby sme si vybrali kapitána. Je to dobré, že sme si ho volili my, teraz si za ním musíme aj stáť.

Kapitánom je Tomáš Surový, ktorého ste ako jeho mladší spoluhráč z Banskej Bystrice aj "musel" voliť, je to tak?

- (úsmev) Na to ani neviem odpovedať. Ale nie, nebolo to o tom, že som musel, no poznám ho viac ako ostatných, je mi v tomto smere bližší, tak preto som ho aj volil.

Hokejisti sa o striebre Kuzminovej dozvedeli na ľade: Bomba! Budeme bojovať ako ona

Keďže slovenská liga frčí aj cez olympiádu, ste nalepený na mobile a sledujete výsledky Banskej Bystrice?

- Samozrejme, pozeráme to a držíme palce, každý svojmu mužstvu. Viem, že raz chalani vyhrali, a raz prehrali. Je to také kolísavé, no môže za to zrejme zmena trénera, ktorý doniesol do mužstva nový "drive". Nemali by sme mať také kolísavé výsledky, ale to už je na chalanoch, ktorí sú doma.

Ste aj v spojení so spoluhráčmi, po prípade vás aj podpichujú či vy ich?

- Určite, keď prehrajú zápas, tak im o tom dám vedieť (smiech).