Organizátorom sa po našom víťazstve podaril poriadny trapas na úkor Slovenska: Toto má byť hymna?!

„Rozhodujúce bolo to, že sme dali druhý gól a upokojili sa. Potom sme začali mať problémy najmä pri francúzskom góle. Na začiatku som povedal, že to tipujem na remízu, že to bude rovnocenný zápas. Taký aj bol, no my sme mali lepšie nervy. Francúzi boli posledných desať minút lepší, snažili sa vyrovnať. V takejto situácii minútu do konca si udržať nervy nie je ľahké. Štyrom hráčom, ktorých sme mali na ľade, patrí gratulácia,“ hodnotil Golonka víťazný zápas.

Paradoxne, najkrajší moment zápasu nám rozhodcovia po reklamácii francúzskych trénerov neuznali. „Zostane mi v pamäti náš nádherný Nagyov gól, ktorý nám neuznali. To bola senzácia, to bolo niečo nádherné. Treba zostať v tom dobrom: síce to bol neuznaný gól, ale krásny a v tom momente sme boli lepší,“ tvrdí Golonka, ktorý ocenil aj Čiliaka a jeho parádne zákroky. „To, čo chytil, boli jasné góly. Brankár je najdôležitejšia súčiastka tohto mužstva a zase zabral,“ rozplýval sa „Žiletka“.

Bývalý útočník Richard Kapuš otvorene o intrigách v slovenskom hokeji: Zatiaľ je pokoj iba navonok

Slovákov čakajú v sobotu na obed Švédi, ktorí vyhrali všetky štyri zápasy a majú fantastické skóre 19:2. Aké sú naše šance proti obrovskému favoritovi? „Nikdy nehovor nikdy. Myslím si, že stále máme šancu. Áno, Švédi nám podľa mňa nesedia, ale prečo by sme ich nemohli prekvapiť? Možno si povedia, že nám naložia, podcenia nás a to je príležitosť pre nás,“ doplnil Golonka.

Môže vás zaujímať:

 

REAKCIE po víťazstve nad Francúzskom: Ramsay ľutoval Čiliaka v nočnej more brankárov. Čo rozosmialo Bondru?

 

FOTO Najkrajšie fanúšičky hokejových MS vám vyrazia dych: Sexi Rusky, exotika z Ázie a Slovenky to natreli všetkým!