Český brankár po obrate proti našim hokejistom: Slováci boli nepríjemní, je mi ich ľúto!

Rusi mali pred zápasom s Českom 9 bodov z 3 zápasov a impozantné skóre 20:0. Prvý vážnejší test na šampionáte však nezvládli podľa predstáv. Česi boli napriek rýchlo inkasovanému gólu najmä v prvej tretine a neskôr aj v predĺžení lepší ako ich súper a zvíťazili zaslúžene. Výrazne im k tomu pomohla dvojica posíl z Bostonu Bruins David Pastrňák a David Krejčí. Krejčí mal v zápase bilanciu gól a tri asistencie, Pastrňák sa presadil dvakrát a pridal aj jednu gólovú prihrávku.

Tréner Jandač si všimol, že dvojica D+D svojím parádnym výkonom strhla celé mužstvo. "Išli do toho priamo z lietadla, preto si zaslúžia rešpekt, ako zápas zvládli. Cítili sme to tak, že s nimi vzrástla sila celého tímu." Ruský kouč Iľja Vorobiov uznanlivo podotkol: "Česi hrali rýchlo a silovo. Krejčí a Pastrňák pozdvihli celé mužstvo a sú inšpirácia aj pre nás ako sa zlepšiť. My sme sa snažili reagovať a niečo zmeniť. Druhá a tretia tretina neboli zlé, ale nakoniec to nevyšlo."

Organizátorom sa po našom víťazstve podaril poriadny trapas na úkor Slovenska: Toto má byť hymna?!

Pastrňák sa 100 sekúnd pred koncom predĺženia ocitol sám pred ruským gólmanom Košečkinom, pri pokuse o blafák sa však dostal za bránkovú čiaru a zdalo sa, že šanca na rozhodujúci gól je zmarená. Šikovný český útočník však našiel spôsob, ako puk dopraviť do siete. Spoza bránky ho napálil do jedného z ruských hráčov, odkiaľ sa odrazil za bránkovú čiaru.

FOTO Najkrajšie fanúšičky hokejových MS vám vyrazia dych: Sexi Rusky, exotika z Ázie a Slovenky to natreli všetkým!

Česi na šampionáte v Kodani stále nevyhrali zápas v riadnom hracom čase, ale aj tak majú 6 bodov za triumfy nad Slovenskom a Ruskom v predĺžení a Švajčiarskom po nájazdoch. V tabuľke im síce priebežne patrí nepostupová piata priečka bod za Slovákmi, ale pred sebou majú zápasy s Bielorusmi, Francúzmi a Rakúšanmi a to je iná výkonnostná kategória ako Švédi a Rusi, ktorí čakajú na Slovákov.