V roku 2011 si rodáka z Nitry vybral na drafte Red Wings. Následne sa mladík prezentoval skvelými výkonmi v zámorskej juniorke a o tri roky neskôr už hviezdil v Grand Rapids Griffins, teda farme Detroitu. Potom prišiel zlom a Marek sa rozhodol pre návrat do Európy a upísal sa Slovanu. V KHL v sezóne 2015/2016 však nastúpil len na štyri zápasy a potom prišiel strmhlavý pád. 

Odštartovala biatlonová sezóna aj s našim želiezkom v ohni: Nasťa má za sebou netradičnú prípravu! Využije to?

Za dva roky vystriedal sedem klubov a postupne sa cez Nitru, Žilinu, škótsky Edinburgh, kazašskú Karagandu, rakúsky Klagenfurt dostal do anglického Nottinghamu. „Sezónu som začal v Karagande, kde sa mi najprv darilo, ale potom sa niečo udialo v trénerovej hlave a zažil si som prepad v zostave a nakoniec som ani nehral, tak som odišiel domov,“ prezradil Tvrdoň.

Tvrdoň v drese Slovana.
Tvrdoň v drese Slovana.
Zdroj: archív

Ani v ďalšom klube to však nebolo ideálne. „Našiel som si Klagenfurt, kde však boli samí mladí chlapci. Ja som si síce svoje uhral, ale každý duel sme prehrávali o šesť gólov, tak sme sa rozhodli, že to ukončíme,“ opísal Marek ďalší skrachovaný angažmán v tomto ročníku. Keďže si so sebou nesie označenie: problémový hráč, nájsť so klub má ťažké. 

FOTO Konečne ju má v hrsti: TAKTO sa podarilo Saganovi dostať najsexi cyklistku!

Za jeho výstrelkami urobili hrubú čiaru vlani v Nitre, keď ho pred sezónou, za opakované porušenie životosprávy, vykopli. „Viem, spravil som chybu, ktorá mi v kariére nepomohla a všade je nad mojim menom otáznik. Môžem si však za to sám a poučil som sa,“ sype si 25-ročný talent popol na hlavu. Nájsť si flek pocítil aj teraz. 

Marek je aktuálne hráčm anglického Nottinghamu Panthers a v piatich dueloch nazbieral päť bodov.
Marek je aktuálne hráčm anglického Nottinghamu Panthers a v piatich dueloch nazbieral päť bodov.
Zdroj: panthers.co.uk

„Po ukončení zmluvy v Klagenfurte som bol na tom tak, že som premýšľal, čo ďalej s mojim životom. Bol som totálne znechutený a moje myšlienky smerovali k tomu, či to má ešte význam vôbec pokračovať v kariére. Z dobre rozbehnutej sezóny sa za pár týždňov stala totálna nechuť do hokeja...“ zamyslel sa Tvrdoň a dodal: „Našiel som však silu a podporu v mojom okolí.“ 

VIDEO Hokejový zápas v Nitre poznačil hrôzostrašný incident: Bláznivý fanúšik ohrozil životy hráčov

Aj preto sa pobral do Anglicka, kde si zatiaľ všetko pochvaľuje. „Na zápasy chodí šesť tisíc ľudí, mám bývanie v centre, auto nepotrebujem, všetko mám všade kúsok, na nič sa nesťažujem. Hokej ma zase začal baviť a verím, že sa odrazím do takých líg, to akých patrím,“ uzavrel bývalý juniorský slovenský reprezentant, ktorý v piatich dueloch nazbieral 5 bodov (2+3).

Veľký talent nášho hokeja bez servítky: Rozmýšľal som, čo so životom!

Veľký talent nášho hokeja bez servítky: Rozmýšľal som, čo so životom!

Mohlo by vás zaujímať

FOTO Slovenská playmate po boku českého bojovníka išla opäť pod nôž: Prsia má ako dva nafúknuté balóny!

Na Slovensku vyrastá množstvo talentovaných akvabel: Získavajú už prvé úspechy!

VIDEO: Weiss dostal od katarského klubu bizarný narodeninový darček: Išlo o provokáciu?

FOTO Módna policajtka Klapka: Teplákom podľahla Cibulková aj Zidane!