FOTO Neuveriteľné! Na TOTO čakalo Slovensko 2 roky: Obrovská hokejová radosť prepukla naplno!

Po dvoch prehrách ste konečne dosiahli víťazstvo. Výkon však nebol optimálny...

- Prevažne sme hrali dobre, ale mali sme pasáže, ktoré musíme eliminovať. Musíme hrať dobre celých šesťdesiat minút a nebáť sa o výsledok, keď vyhrávame 3:1. Nemôžeme sa potom začať báť o výsledok.

Bolo to tým?

- Tak veľmi sme chceli vyhrať, že sa až niektorí chlapci začali obávať o výsledok. No, a to by sa nemalo stávať. Musíme sa o tom porozprávať, ale sme radi, že sme zvíťazili.

Tomáš Jurčo.
Tomáš Jurčo.
Zdroj: Michal Smrčok

Prezradíte, čo sa stalo na konci prvej tretiny, kedy ste boli nervózny a rozhodcovia vás poslali na dve minúty?

- Trochu ma rakúsky hráč prekvapil zákrokom, ktorý bol nebezpečný a mohlo prísť ku zraneniu. To ma trochu nas.... nahnevalo (úsmev). Vrátil som mu to a musím si na to dávať pozor, pretože nevylúčil nás obidvoch, ale len mňa. Musím sa nabudúce lepšie kontrolovať.

FOTO Slovenskí reprezentanti doma schovávajú sexice: Jeden zbalil sestru druhého hokejistu, ďalší volejbalovú šampiónku

Lenže, po návrate z trestnej ľavice ste skórovali...

- To áno, dostal som dobrú nahrávku od Laca Nagyho (smiech). Srandujem, pretože mi to tam pekne nechal a rakúsky brankár mi nechal otvorenú jednu časť bránky a padlo to tam.

Už druhý zápas ste sa trápili v presilovkách. Čím to je?

- Treba na tom popracovať. Dávame tam dvoch obrancov namiesto štyroch útočníkov, na čom musíme popracovať. Príliš sme to ani netrénovali, tak mi to prišlo, že nikto poriadne nevedel, čo má robiť. Poučíme sa však z toho a verím, že nadviažeme na prvý duel s Českom, kedy nám presilovky išli.