Emotívny odkaz priateľky hokejistu, nájdete v galérii

Lekári mu oznámili šokujúcu správu o diagnóze v polovici mája. „Bol to najhorší deň v mojom živote. Poriadnu liečbu nemám, nikto nevie, čo s tým. Povedali mi, že je to na mne, že sa môžem rozhodnúť, ako a či chcem pokračovať,“ hovoril Buchtela v rozhovore pre isport.cz potom, ako sa dozvedel svoju diagnózu.

Jeho choroba stmelila športové osobnosti, ktoré sa ho rozhodli finančne podporiť v boji s rakovinou. Prispeli hokejisti Jakub Voráček a Marek Krejší, bývalý futbalový brankár Petr Čech vydražil svoje rukavice a podobnú myšlienku pripravoval aj legendárny hokejový brankár Dominik Hašek. Pomocnú ruku podali aj slovenskí hokejisti. Juraj Valach prisľúbil finančnú pomoc vo výške 25.000 českých korún (približne 940 eur), Marek Hovorka spustil dražbu svojich hokejových predmetov.

„Nebojte sa o neho, povstane na večnosti,“ napísala v mene Buchtelu na jeho instagrame priateľka Anička.
„Nebojte sa o neho, povstane na večnosti,“ napísala v mene Buchtelu na jeho instagrame priateľka Anička.
Zdroj: instagram O.B.

Na transparentný účet určený na Buchtelovu liečbu pribudlo 3,7 milióna českých korún, teda v prepočte vyše 140-tisíc eur. Hokejový talent ich však na liečbu nevyužije, zákernej chorobe podľahol. „Nebojte sa o neho, povstane na večnosti,“ napísala v mene Buchtelu na jeho instagrame priateľka Anička.