Golonka pred olympiádou poriadne naložil hokejistom: TÍTO ľudia tam nemajú čo robiť!

Kedysi spolu na izbách bývali kamaráti, kluboví spoluhráči alebo hráči podľa postov (obrancovia, brankári a útočníci). Vytvárali sa tak skupinky, ktoré bývali izolované od zvyšku tímu.

„Rozhodli sme sa tak s trénerom. Zažil som to v NHL, tam tréneri rozhodli nielen o tom, kto bude s kým na izbe, ale aj o tom, kto bude vedľa koho sedieť v kabíne. Dali sme dokopy dvojice a hráčov, ktorí sa možno menej poznajú, ale veríme, že toto prispeje k tomu, aby sa z tejto partie stal čo najskôr súdržný tím," prezradil Šatan.

Porada slovenských hokejistov s trénermi.
Porada slovenských hokejistov s trénermi.
Zdroj: TASR

Podľa správ z Pjongčangu prišiel s týmto návrhom práve kanadský tréner našej reprezentácie. „Nikto nevedel, do čoho ide. Po príchode do olympijskej dediny som hráčom prečítal, kto s kým bude bývať. Zasmiali sa a niektorí len poznamenali – s tebou vydržím. Zobrali to profesionálne. Chceli sme, aby bol tím kompaktnejší. Tréner Ramsay mi spomínal, že má skúsenosti, keď na mítingoch sedeli zvlášť obrancovia a útočníci, ktorí sa navzájom kritizovali. Tomu sme chceli zabrániť,“ povedal pre sme.sk generálny sekretár SZĽH Miroslav Valíček.

Nechcený útočník Slovana prehovoril: Jasný odkaz Ramsaymu so Šatanom aj Lintnerovej lige!

Porada slovenského hokejového tímu.
Porada slovenského hokejového tímu.
Zdroj: SITA

Hráči zobrali tento krok bez šomrania, podľa brankára Jána Laca sa aspoň stretnú hráči, ktorí sa cez sezónu vidia menej, v rovnakom duchu sa vyjadril aj Ivan Baranka. Obranca Michal Čajkovský sa potešil, na izbe bude s Andrejom Kudrnom. „S Andrejom sme vtedy spolu bývali v izbe. Celkom ma to potešilo. Novým pravidlám sa treba podriadiť. Sme predsa jedno mužstvo,“ povedal.

V minulosti Baranka zažil nielen iný štýl v ubytovaní, ale aj rozdiely medzi hráčmi. „Keď som mal dvadsať, cítil som rozdiely medzi starými a mladými. Teraz im to však nevraciam. Pre mňa je 20-ročný taký istý ako 38-ročný,“ dodal rázne a pridal sa obranca Dominik Graňák: „Dúfam, že chlapci nebudú vystrájať. Nemusíme mať podobné záujmy, ale dôležité je, aby sme mali podobný režim. Nemôže chodiť jeden spávať o desiatej a druhý o jednej, aby sme sa nerušili.“