Uplynulý týždeň si užil. Bol na zápase legiend a v nedeľu si v daždi zahral prvé Winter Classic na Slovensku. Len škoda, že jeho tím prehral tesne so Zvolenom 2:3. „Ešte nikdy som Winter Classic nehral. Preto som bol rád, že som sa mohol zúčastniť tejto veľkolepej akcie a byť súčasťou bystrického tímu. Pre mňa niečo špeciálne, pretože ja som tu 200 metrov od ihriska vyrastal,“ prezradil populárny „Suro“.

Jeho generácia a naše ikony, ktoré sa stretli v zápase legiend na čele s Perom Bondrom, Mirom Šatanom, či Mariánom Hossom, skončili a vidieť vákuum. Ich nástupcov zatiaľ niet. „Myslím si, že poctivou prácou, vhodnou výchovou a nastavením vecí, ktoré sa už na zväze nastavili, by sme sa mohli postupne niekam odstať. Ale nebude to zajtra,“ tvrdí Tomáš.

„Prečo je dnešná generácia iná, to chce hlbšiu analýzu. Ale je to aj dobou. Máme modernú dobu a iné možnosti uplatnenia ako za našich čias. Hokej už nie je prvoradý u mladých. My sme mali buď šport alebo prácu.Teraz máme svet moderných technológii a IT sektor, kde sa dá veľmi dobre uplatniť. Mladí preto strácajú motiváciu a preto bude potrebné znova ju u nich nabudiť,“ myslí si Tomáš. Napriek tomu, že s hokejom ešte nekončí, má jasno v tom, čo by mohol na „dôchodku“ robiť. „Chcel by som zostať nejakou formou pri hokeji a pomáhať tu v Banskej Bystrici alebo sa posunúť aj niekam ďalej, či už ako tréner alebo čokoľvek prospešné rozvoju hokeja,“ zakončil Surový.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Sexi Vonnová zverejnila následky hrôzostrašného pádu: Zdevastovaný zadok a tvár plná modrín!

FOTO Biatlonistky privítali v Kanade kruté podmienky: Pretekať? Úplný nezmysel, tvrdí doktor

Zhasla aj tá posledná nádej: Našli trosky lietadla s argentínskym futbalistom!