Blondínka bola členkou úspešnej ženskej reprezentácie, ktorá sa prebojovala nielen do A-kategórie, ale aj na olympiádu. V roku 2010 v tíme hrala s číslom 21 aj Nikoleta, ktorá už zavesila kariéru na klinec. Vyštudovaná právnička pracuje na ministerstve životného prostredia a dala sa aj na rozhodcovskú dráhu. „Pre zranenie som musela prestať s hokejom, ale nevedela som si predstaviť byť bez športu. Tak som sa dala na pískanie, čo nie je až také fyzicky náročné,“ vysvetlila 34-ročná mamička štvorročného Nicolasa.

ŠOK! Najväčší škandál olympiády: Bude sa opakovať zápas Slovenska so Slovinskom?

Aké to je byť arbitrom na olympiáde? „Je to ťažké! Každý vás sleduje, hlavne pri spornom zákroku. Celkovo je tu 36 kamier, ktoré vidia všetko a neustále nás hodnotia,“ povedala Nikoleta, ktorá je ojedinelým zjavom. To, že sa predstavila na dvoch olympiádach v rozličných pozíciách, je veľká vec. „To sa podarí len málokomu,“ priznala a pokračovala: „To, že som hrala hokej, je výhodou. Lepšie tomu rozumiem a cítim hru. To ma aj posunulo rýchlejšie sa dostať medzi top rozhodkyne.“

FOTO VNÚTRI Švajčiarska brankárka si podmanila celú olympiádu: Pod výstrojom skrýva telo modelky

V Pjongčangu predvádzala spoľahlivé výkony a za odmenu viedla semifinále USA – Fínsko (5:0). „Nebol to ľahký zápas, pretože sme hrali na hlavnej ploche, kde sa hrajú mužské zápasy a hľadisko bolo takmer plné. Po prvom vhadzovaní však zo mňa stres opadol,“ priblížila Celárová priamo z dejiska hier. Takmer si zapískala aj vo finále. „Ušlo mi o vlások, pretože som nasadená ako náhradníčka,“ potvrdila Nikoleta.

Američania majú pred zápasom so Slovenskom strach: Našim hokejistom odmietajú podať ruky!

Celárová podáva na olympiáde s píšťalkou v ruke kvalitné výkony.
Celárová podáva na olympiáde s píšťalkou v ruke kvalitné výkony.
Zdroj: archív N. C.