Slovenskí hráči narazili na Dánov v základnej skupine už v druhom zápase, no ani si neškrtli. Po prehre 0:2 bolo vidieť v niektorých momentoch až priepastný rozdiel medzi mužstvami. Švajčiari sa na turnaji predviedli vo výbornej forme a dotiahli to až do finále, keď vo vyraďovačke postupne poslali domov Fínov a Kanaďanov. Až v boji o zlato padli Švédom 2:3 po nájazdoch.

OHLASY MÉDIÍ na finále MS: Majstrovstvá žlté ako nikdy predtým, švajčiarske srdcia veľké ako Matterhorn

Na vytúžené zlato tak znovu nedosiahli. Rovnako tomu bolo aj pred piatimi rokmi, keď podľahli tiež trom korunkám. Vo švajčiarskych médiách sa objavil takýto zaujímavý komentár. „Po striebornej medaile pred piatimi rokmi sme napísali, že cieľom Švajčiarska by malo byť dosiahnutie úrovne Slovenska, pretože sú to porovnateľné hokejové krajiny, a každých osem až desať rokov získať na MS nejakú medailu. Teraz sme to dokázali o čosi rýchlejšie, navyše sme boli centimetre od zlata,“ napísal portál 20min.ch.

Švajčiarski hokejisti brali z majstrovstiev sveta stiriebro.
Švajčiarski hokejisti brali z majstrovstiev sveta stiriebro.
Zdroj: Reuters

Nebude to ľahké: Slovákov čaká budúci rok na domácich MS poriadne ťažká skupina!

„Nemali by sme si však príliš zvykať na medaily. Možno prídu roky, keď nepostúpime ani do štvrťfinále. Ktovie, možno sa nám to pritrafí už na budúci rok na Slovensku. Švajčiarsky hokej každopádne vstúpil do novej sféry,“ píše sa na spomínanom webe. Okrem pokrokov sa Švajčiari môžu pochváliť tým, že už majú prakticky istú účasť na olympiáde v Pekingu 2022, kým Slovákov bude čakať kvalifikácia.

Porovnanie: Švajčiarsko - Slovensko

Počet hráčov: 26 840 – 11 502

Počet juniorov: 14 382 - 8554

Počet krytých hál: 111 – 61

Počet rozhodcov: 1 077 – 261

Postavenie v rebríčku IIHF: 7 - 11

Dôvody, prečo helvéti brali striebro

  • -Dodržiavanie systému

  • -Stabilné a vyrovnané výkony

  • -Neustále korčuľovanie

  • -Mladý tréner Fischer

  • -Osem hráčov z NHL

  • -Spoľahlivý gólman Genoni