Ťažkú životnú skúšku si tento rok prežil mladý český hokejista. Operáciu však podstúpil v ten správny čas a opäť sa vrátil k jeho milovanému hokeju. "Najprv som bral všetko ako samozrejmosť, už viem, že zdravie je pre mňa priorita a každý zápas beriem ako odmenu," povedal pre isport.blesk.cz Jiří Průžek.

Nádor na semenníkoch odhodlaného hokejistu neodradil. S dušou bojovníka sa zákernej chorobe postavil čelom. "V utorok večer som si našiel hrčku na semenníkoch, v stredu som ešte odohral zápas. Vo štvrtok sme však mali voľno, a tak som sa kvôli strachu odhodlal ísť k doktorovi. Moje obavy sa však potvrdili a diagnostikovali mi rakovinu semenníkov. Doktor povedal, že operácia je nevýhnutná, a tak som ju podstúpil ešte v ten deň," prezradil Jiří.

Rodák z Prahy tejto práve najprv nemohol uveriť, no vidina toho, že si opäť oblečie hokejový dres ho hnala vpred. Pár mesiacov po zákroku, ktorý dopadol úspešne, si už Jiří opäť obliekol hokejový dres. Aktuálne hrá za klub HC Benátky nad Jizerou. Stihol dokonca začiatok novej sezóny!

FOTO mladého hokejistu nájdete v galérii TU