Pomohli Američanom k tesnému víťazstvu nad Slovákmi rozhodcovia? Naši hráči v tom majú jasno!

Dvadsaťdeväťročný útočník odovzdal vzorku obsahujúcu zakázanú látku fenoterol. Pre bývalého útočníka Slovana Bratislava to znamená, že do 24 hodín musí opustiť olympijskú dedinu.

"Látku fenoterol obsahuje môj liek proti astme, ktorý je určený pre určité ochorenia dolných dýchacích ciest. Beriem tento liek na astmu na odporúčanie lekára. Predpísali mi ho po spirometrických testoch na Slovensku v roku 2017. Bohužiaľ som ho zabudol nahlásiť ako terapeutickú výnimku. Prehliadol som rozdiel medzi povolenými porovnateľnými liekmi, čo by mi umožnilo používať ho aj v prípade problémov s dýchaním aj počas olympijských hier. Z dôvodu mojej nedbanlivosti sa ospravedlňujem všetkým postihnutým a prijmem ďalšie antidopingové postupy. Kým nebudú ukončené všetky antidopingové postupy, nevydám žiadne ďalšie vyhlásenie," povedal Jeglič pre slovinský denník Delo.

Žiga Jeglič.
Žiga Jeglič.
Zdroj: getty images

Slováci nepridali ďalšiu senzáciu na olympiáde: Legendárny Golonka to o ich výkone povedal na rovinu!

"Liek, ktorý užíval, mal byť nahlásený. Nerozumiem tomu, prečo sa tak nestalo. Znepokojuje ma to, pretože to neustále opakujeme športovcom. Neviem čo máme urobiť, aby sa to neopakovalo," dodal riaditeľ Slovinskej antidopingovej agentúry (SLOADA) Jani Dvoršak.

O dopingovom prípade Jegliča informoval Arbitrážny športový súd (CAS) s dôvetkom, že Jeglič uznal previnenie proti dopingovým pravidlám. Jeglič rozhodol zápas proti Slovensku posledným samostatným nájazdom, Slovinci už bez útočníka Nižnekamsku nastúpili na osemfinálový zápas proti Nórsku.

FOTO Francúzska krasokorčuliarka prežila počas vystúpenia nočnú moru: Jej prsník teraz obdivuje celý svet!

Ihneď sa začali vynárať myšlienky, či to bude mať nejaký vplyv na slovenské mužstvo na olympiáde. „Stane sa to, že jeho vylúčia z olympiády a to bude všetko. Druhá vec je, že bude mať z toho patálie a ponesie za doping následky. Hrozí mu dištanc na dva roky,“ povedal šéf slovenského hokeja Martina Kohúta.

Američania majú pred zápasom so Slovenskom strach: Našim hokejistom odmietajú podať ruky!

Nečakane tvrdé slová od bývalej olympioničky: Víťazstvo patrí Kuzminovej, nie Slovensku!

Slovenskí hokejisti dieru do sveta neurobili: USA nám pripravili najtvrdšiu prehru na olympiáde!

FOTO Sexi kópia Angeliny Jolie získala na olympiáde bronz. Teraz jej ho asi zoberú! Za všetko môže jej manžel