Bondra si v Poprade doliečuje zranenú ruku, pre ktorú musel absolvovať aj operáciu. Starosti z nepríjemného zranenia však v jeho prípade vystriedali obavy z nebezpečného vírusu. Krátko po jeho návrate do tímu KHL Červenej hviezdy Kunlun, ktorý sídli v Pekingu, prepukol v Číne naplno koronavírus.

„Do Číny som sa vrátil 11. januára. Strávil som tam niečo vyše týždňa a odišli sme na trip do Ruska. Posledné tri týždne tak v Číne tím nie je. V Rusku sme sa dali z vlastnej iniciatívy otestovať, zobrali nám krv a našťastie nikto vírus nemal. Mali sme strach a obavy, tak sme si chceli byť na sto percent istí, že sme v poriadku,“ povedal pre Šport24.sk Dávid Bondra.

Fanúšikovia klubu zápasy svojho tímu teraz naživo neuvidia.
Fanúšikovia klubu zápasy svojho tímu teraz naživo neuvidia.
Zdroj: facebook

KHL má kvôli reprezentačným zápasom aktuálne prestávku. Bondra sa však ani po nej do Pekingu nevráti. „Hrať budeme v exile mimo Číny. Napríklad zápas s Rigou odohráme v Novosibirsku. Nemôžeme tam hrať do apríla. Týka sa to aj iných športov ako tenis a futbal. Je to kvôli ľuďom, aby sa ich nezhromaždilo veľa na jednom mieste,“ priblížil syn legendárneho Petra Bondru.

Peking leží približne 20 hodín jazdy autom od mesta Wu-chan, kde vírus vypukol. „Nelietajú tam lietadlá, každý deň sa to mení. Je to strašidelné a som rád, že tam teraz nie sme. Verím, že sa to dá do poriadku a vrátime sa. Dúfam, že všetko bude fajn a budúcu sezónu budeme hrať v Číne. Ak by bola možnosť, vrátil by som sa,“ dodal Dávid.

Marcinko: Je ťažké to ustrážiť

Za Červenú hviezdu Kunlun si v minulosti zahral aj reprezentačný útočník Tomáš Marcinko. Ako vidí súčasnú situáciu? „Ťažko hodnotiť celú krajinu. My sme sa v Číne zväčša zdržiavali vo veľkých mestách ako Šanghaj a Peking, kde bolo zdravotníctvo na vysokej úrovni. Ani to však nedokázalo zabrániť vírusu. V Číne je obrovské množstvo ľudí a je to ťažké ustrážiť,“ zamyslel sa hráč českého Třinca.

Tomáš Marcinko
Tomáš Marcinko
Zdroj: facebook