Bol jún 2016 a veľké horúčavy. Pani Valachová v pokročilom štádiu tehotenstva skolabovala a museli ju previezť do nemocnice.V Banskej Bystrici sa lekárom po cisárskom reze podarilo detičky zachrániť, ale Jurajova manželka napokon na druhý deň zomrela. Jurajovi sa zrútil svet a chcel skončiť s hokejom. Len vďaka pomoci rodičov a svokrovcov tak neurobil.

FOTO Najsexi športová novinárka je z Ruska: Predviedla sa ÚPLNE nahá. Keď na hokejistov vytasí prsia, strácajú slová

Jeho rodičia sa o malých starajú nonstop. „Za všetko, čo robia moji rodičia som vďačný. Som rád, že ich mám a že ma v tom nenechali samého. Bez ich pomoci by som nemohol pokračovať v hokeji,“ povedal pre časopis Slovenka pred časom Juraj.

Juraj Valach.
Juraj Valach.
Zdroj: tasr

V ústrety sa mu snažia vyjsť aj v Chomutove. „Tréner mi dáva o deň voľna naviac, a tak sa mi potom oplatí cestovať do Zvolena za deťmi. Keď ich vidím, dodáva mi to energiu a silu,“ prezradil pre Nový čas.

Drsné slová na adresu Andreja Sekeru: TAKTO mu naložil zámorský expert!

Jerguško má však poškodený mozog, a tak potrebuje o to väčšiu starostlivosť. „V Piešťanoch nám ukázali miesto, ktoré má v mozgu poškodené – koordináciu pohybov. Preto aj keď papá, stále kýve hlavičkou a musíme ho držať. Maminu mu nenahradíme, len môžeme prispieť k tomu, že sa bude mať lepšie. Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí nám odovzdali dve percentá z daní na liečbu malého. Bolo ich veľa a som všetkým vďačný,“ uzavrel.