Trénerské trio Craig Ramsey - Vladimír Országh - Ján Lašák, zostavilo na olympijské hry mančaft, ktorý pozostáva z desiatich hráčov z Tipsport ligy, štrnástich borcov z českej ligy a len obranca Čajkovský je z KHL. Tím je pokope už niekoľko dní, no realizačný neoznámil, v akom zložení nastúpia proti hráčom z Ruska.

FOTO Slovenskí hokejisti sa pred olympiádou ukázali v novom šate: Takto sme ich ešte nevideli!

Podľa tréningov sme však zistili, ako by mali štyri päťky vyzerať. Do prvej formácie sa ku skúseným útočníkom Surový - Nagy presunie Kudrna. Kryť chrbát im zo zadných radov bude dvojica Starosta - Čajkovský. Teda tak trénovali aj presilovky. 

Naj FOTO 3. dňa olympiády: Dojemná chvíľa Kuzminovcov, hrôzostrašné pády a slovenské hokejové prekvapenie

Tréneri národného tímu spolu s generálnym manažérom Miroslavom Šatanom už niekoľko týždňov pred odchodom do Pjongčangu avizovali, že brankárskou jednotkou bude Ján Laco. V prvom súboji ale dostane príležitosť jeho kolega. "Oznámil mi to Ján Lašák, s tým že pôjdem do bránky. Tak to beriem ako fakt. Možno rozhodlo to, že som v klube odchytal viac zápasov, ale to by som vôbec neriešil," poznamenal Konrád.

Pre každého športovca je účasť na olympiáde niečim výnimočným. Pre nášho brankára bude premiéra okorenená tým, že sa predstaví proti hlavnému favoritovi turnaja. Nerozklepú sa mu kolená? "Nie som nervózny, to príde až tesne pred stretnutím.Na zápas sa ale teším a uvidíme, čo ma v ňom bude čakať. Bude to veľký štart a proti takým hráčom som ešte nehral. Posnažím sa podať čo najlepší výkon," povedal 30-ročný gólman.

Predpokladaná zostava:

brankár: Konrád (Laco)
obranné dvojice: Starosta - Čajkovský, Graňák - Čerešňák, Valach - Ďaloga, Baranka - Mikuš
útoky: Kudrna - Surový - Nagy, Bubela - Bakoš - Haščák, Ölvecký - Krištof - Paulovič, Lamper - Marcinko - Cingel (Sukeľ, Hovorka)

FOTOGRAFIE z úvodného fotenia hokejovej reprezentácie si pozrite TU!