VIDEO Ostré slová legendárneho Golonku po prehre so Švajčiarskom: Všetci nás bijú ako žito a my sa necháme

Slováci pritom predtým na majstrovstvách sveta odohrali proti Švajčiarsku šesť zápasov, pričom až v štyroch sa radovali z víťazstva a dvakrát skončilo stretnutie remízou. Až v roku 2018 sa tak zrodila historicky prvá prehra Slovenska so Švajčiarskom na svetovom šampionáte.

EXKLUZÍVNE FOTO zo zápasu od fotografa Šport24 a najlepšie vtipy z internetu nájdete v GALÉRII TU!

Kapitán Andrej Sekera nebol s druhým vystúpením vôbec spokojný. "Švajčiari hrali lepšie celý zápas, my sme sa to snažili trochu vyrovnať. Zlepšili sme sa v druhej tretine, ale celý zápas nám nestačili nohy," povedal 31-ročný obranca, ktorý pôsobí v zámorskej NHL v klube Edmonton Oilers.

Počas nedeľňajšieho súboja proti Švajčiarom viackrát neveriacky krútil hlavou. "Bol som trochu frustrovaný. Nie z toho, že nedokážeme niečo urobiť, ale z toho, že sme vôbec nekorčuľovali a nepomáhali jeden druhému. Ťažko sa takto hrá hokej, keď nekorčuľujeme," prezradil.

REAKCIE po katastrofe proti Švajčiarsku: Graňák dvihol varovný prst, Ramsay sa hnevá: Nechápem, ako TOTO mohli hráči urobiť

Prvá polovica v ofenzíve patrila jasne švajčiarskemu výberu, v druhej sa síce snažili Slováci niečo urobiť s výsledkom, no nenašli účinnú zbraň na defenzívu súpera. "V tretej tretine sme hrali trochu lepšie ako predtým, ale Švajčiari zaslúžene zvíťazili. Boli lepší korčuliarsky, hrali jednoducho a účelne," myslí si Sekera.

Slovenskému výberu v nedeľu večer v porovnaní so sobotou chýbali emócie, iskra a nadšenie. "Netuším, prečo to tak bolo. Nemôžeme sa vyhovárať, že to bol druhý duel za dva dni. Každý tu hrá v takejto frekvencii. Každý z nás vie, ako sa má na to pripraviť. Nehrali sme dobre a taký bol aj výsledok," nevykrúcal sa kapitán tímu SR. Po prvom víkende a dvoch zápasoch má Slovensko na svojom konte bod: "Poviem to takto, je to lepšie ako nemať žiadny," na tvári sa mu však zračilo sklamanie.

FOTO Po prehre Slovenska s Českom vybuchol internet. Schytali to kotlebovci aj ďalší: Fico prehral hokej!

V pondelok má slovenská reprezentácia voľno, popoludní ju čaká tréning. "Ďalší zápas odohráme v utorok proti Rakúsku a ak chceme pomýšľať na víťazstvo, tak musíme zlepšiť korčuľovanie. Tam musíme začať," poznamenal Andrej Sekera.