Ján Filc, tréner majstrov sveta 2002

V porovnaní s predchádzajúcim šampionátom sme zvládali ľahšie zápasy a aj brankári podali lepšie výkony. Z hráčov sa mi páčil najmä náš „rýchlokorčuliar“ Ďaloga a príjemne prekvapil aj Nagy. Očakávané predviedol aj Jurčo. Škoda, že Bakoš nedostal viac príležitostí s inými hráčmi. Na druhej strane musím povedať, že nie som zástancom toho, že herný systém je všetko. Závisí totiž od kvality hráčov, ako si dokážu plniť svoje úlohy. Tu sa nám to darilo len čiastočne.

Oznámkovali sme našich hokejistov za výkony v Kodani: Kto prepadol a kto si vyslúžil pochvalu?

Ján Filc
Ján Filc
Zdroj: tasr

František Hossa, bývalý reprezentačný tréner

V prvom rade si myslím, že v našej hre prevládala defenzíva nad ofenzívou. Nemali sme preto v útoku také možnosti. Prekvapila ma popradská formácia, ktorá hrala nad svoje možnosti. Brankári sa nemajú za čo hanbiť. Chýbal nám však vodca typu Demitra či Šatan. Niektorí hráči neodovzdali, čo sa od nich očakávalo. Najmä Haščák a Hovorka.

FOTO Tichý návrat slovenských hokejistov z MS: Toto nás bude dlho trápiť!

František Hossa
František Hossa
Zdroj: tasr

Jozef Golonka, bývalý reprezentačný tréner

Smutný? Doslova som nešťastný. Opäť sme sa nedostali ani do štvrťfinále. Kto vedie vlčiu svorku? Šéf! Potom majú šancu, že niečo ulovia. Mne chýbal pravý vodca na ľade i na striedačke. Brankári si svoju úlohu splnili na sto percent, no prechod z obrany do útoku bol pomalý a nevedeli sme si veľakrát nahrať na dva metre.

VIDEO Pôjdete do kolien! Na Slovensku sa na ňom bavia: V kodanskej hale vyhrával našim hokejistom Jakubec!

Jozef Golonka
Jozef Golonka
Zdroj: Július Dubravay