Rossi patrí medzi najväčšie rakúske talenty v histórii. Pred rokom ho v 1. kole z 9. miesta draftovala Minnesota a v juniorskej súťaži OHL v drese Ottawa 67's získal v sezóne 2019/20 v 56 zápasoch neskutočných 120 bodov. Nádejnému útočníkovi však poriadne skrížil plány koronavírus, ktorým sa nakazil v novembri, no napriek tomu už o mesiac pomohol svojej krajine na majstrovstvách sveta do 20 rokov. To však nevedel, čo ho čaká po šampionáte.

V tréningovom kempe Minnesoty mu lekári totiž diagnostikovali zápal srdcového svalu ako následok po prekonaní ochorenia COVID-19. Bolo jasné, že mladík sa na ľade tak skoro neobjaví a Rossi sa obával dokonca toho najhoršieho. „Lekári mi povedali, že keby som odohral na šampionáte ešte jeden zápas, mohlo to dopadnúť úplne inak. Som jednoducho šťastný, že som nažive,“ prezradil pre portál theathletic.com.

Oporu našiel Rossi u svojej najbližšej rodiny, ktorá ho v ťažkých chvíľach podržala. „Pri zaspávaní som sa vždy bál, že sa už nezobudím. Každú noc ma premohol smútok a slzy, pretože som mal strach. Vždy som prosil rodičov, aby spali vedľa mojej postele, až kým nezaspím. Keď som sa zobudil každé ráno, bol som šťastný, že som hore. Bolo to nesmierne náročné,“ priblížil svoje problémy Rossi. Na ľade sa objavil až 5. júna, keď dostal od lekárov zelenú s tým, že jeho telo je už v úplnom poriadku.