Ostrejší úvod turnaja, ako je bratovražedný súboj, si slovenskí fanúšikovia ani nemohli želať. Hneď na úvod si to rozdajú mančafty, ktoré sa veľmi dobre poznajú, preto budú o vzájomnom meraní síl rozhodovať maličkosti. „Veľmi dobre sa poznáme, a tak vieme, čo bude na nich platiť? S naším novým trénerom sa snažíme hrať kompaktný hokej založený na poriadnej defenzíve. Toto bude šikovným českým hráčom prekážať a mohlo by to byť kľúčom k úspechu,“ vyjadril sa útočník Martin Bakoš, ktorého doplnil Marcel Haščák: „Nesmieme urobiť žiadny zbytočný faul a snažiť sa premeniť šance, do ktorých sa dostaneme.“

Poznáme súpisku slovenských hokejistov na prvý zápas proti Čechom: Títo traja hráči sa na ňu nezmestili!

Kouč Ramsay sa na tréningu zameral aj na presilovky, ktoré budú takisto rozhodovať. Uvedomujú si to aj hráči. „Samozrejme, že presilovky a oslabenia rozhodujú zápasy v súčasnom hokeji. Preto sme aj my nacvičovali presilovú hru, ktorá môže rozhodnúť,“ poznamenal obranca Christián Jaroš. Na čo si budú musieť dať Slováci v úvodnom stretnutí pozor?

Kapitán Andrej Sekera sa rozcvičoval pri futbale.
Kapitán Andrej Sekera sa rozcvičoval pri futbale.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

„Česi vedia využiť každú šancu, sú trpezliví, dlho čakajú na to, kedy môžu udrieť, a hlavne sú prefíkaní, to ich vystihuje. My však chceme vykročiť do turnaja víťazne,“ povedal obranca Dominik Graňák. Vedenie národného tímu si zatiaľ ponechalo tri voľné miesta, mimo súpisky zostali brankár Denis Godla a útočníci Marek Hovorka a Andrej Kudrna. Z brankárov sú na oficiálnom „rosteri“ Marek Čiliak a Patrik Rybár.

FOTO Dáni sa arénami pre majstrovstvá sveta vytiahli: Skvosty za 180 miliónov!

Práve Čiliak by mal byť najväčšou našou zbraňou, keďže získal v Česku s Kometou Brno dvakrát titul a hokej našich susedov dokonale pozná. „Nechceme hrať vyslovene len obranne. Keď budeme dodržiavať taktiku, tak môžeme aj vyhrať. Česi majú viac šikovných hráčov a zameriavať sa konkrétne na niekoho, nemá zmysel,“ povedal Čiliak. Slováci si po zápase veľmi neoddýchnu, už v nedeľu od 20.15 ich čaká druhý zápas proti Švajčiarsku.