Slováci počas osemfinále s USA penili ako besní na RTVS: Ako ste nám to mohli urobiť?! Televízia reaguje

„Škandál. Český hokejový tím zakázal Rusom snímať ich tréning,“ hlási titulok ruského portálu sport-express.ru. Kameraman a redaktor ruskej televízie sa počas tréningu Čechov postavili na tribúnu s cieľom urobiť niekoľko záberov do reportáže. Dočkali sa však od hovorcu českého zväzu Zdeněka Zikmunda nečakaného kroku.

„Hovorca ruskej televízii zakryl kamery a rukami chytil objektív. Vysvetlenie bolo, že podľa pravidiel IIHF sa tímy môžu rozhodnúť, kto môže snímať tréning a kto nie,“ píše ďalej spomínaný portál.

Ruských novinárov Česi vyhodili z tréningu.
Ruských novinárov Česi vyhodili z tréningu.
Zdroj: repro foto

Český tím v úvode turnaja na direktoriáte uviedol, že nepotrebuje zatvorené tréningy a môžu byť voľne prístupné, len si nepraje, aby ich niekto snímal kamerou. "Nech ruskí tréneri prídu a robia si poznámky, to je fér a nevadí nám to. Ale aby tu bola ruská televízia, ktorá to môže posunúť tímu? Vedia, že to nesmú robiť. Je to taká psychologická vojna. Česká televízia tu natáčať môže, tej radi poskytneme priestor, má u nás výnimku. Ale inak nikto. Ruská televízia to skúsila a ešte sa robili, že tomu nerozumejú," hovoril manažér českého tímu Jan Černý. Ruskí novinári následne v mixzóne ukazovali zábery, ako sa Černý vrhol pred kamery.

ŠOK! Najväčší škandál olympiády: Bude sa opakovať zápas Slovenska so Slovinskom?

Česi nastúpia v piatok proti ruským hokejistom v červených dresoch a rovnako ako vo všetkých štyroch predošlých zápasoch budú mať ľavú striedačku. Ako lepšie postavený tím v základnej časti totiž mali právo voľby. Rusi sa už vo štvrtok pokúšali "kšeftovať". "Sedíme vedľa seba, Rus do mňa ťukne a hovorí, aké máme pekné biele dresy. Pýtam sa ho, čo sa deje. Potom oni zase, ako to vyzerá s tou pravou striedačkou, že nám dajú 100 eur, nech si ich od nich vezmeme. My sme si to uhrali, sme vďaka lepšiemu postaveniu v tabuľke vyššie, takže si môžeme vyberať. Červené dresy a ľavá striedačka. Je to jednoduché," doplnil Černý.

Česi sa pripravujú práve na semifinálový zápas s Rusmi, preto nechcú, aby ich súper získal akýkoľvek materiál, ktorý by pomohol odhaliť ich taktiku.

Ako hovorca Zdeněk Zikmund žiadal ruských redaktorom, aby odišili:

Zikmund vysvetlil situáciu nasledovne: „Tréning si chceme snímať len my. Okrem českých kamier nemôže snímať tréning nikto. Rozhodnutie trénerov súvisí s odhalením taktiky počas tréningu, toto je náš tréning v Kórei. Opýtajte sa ľudí, ktorí o tom rozhodujú. Ak sa dokáže, že sme urobili chybu, ospravedlníme sa.“

Semifinálový zápas Česka s Olympijskými športovcami Ruska sa odohrá v piatok o 8:40.

Ako prebiehalo akčné vyhadzovanie ruského tímu, si pozrite v GALÉRII TU.