FOTO Divoké víťazné oslavy Slovákov: Polonahí fanúšikovia na tribúne a Bondra na mieste činu!

K hokeju mali synovia Petra Bondru prirodzene blízko od malička. „Mali to šťastie, že ma videli hrať. Často som ich bral na zápasy či tréningy. Hrali hokej aj u nás v pivnici a na ulici,“ povedal o ich hokejových začiatkoch dnes päťdesiatročný autor zlatého gólu z MS 2002 v Göteborgu.

S rodinou žije v USA, no syna Dávida priletel pred zápasom proti Rakúsku podporiť priamo do Kodane. Legendárny útočník, ktorý sa naposledy predstavil na MS v roku 2003, ani sám nečakal, že ho syn dokáže napodobniť. „Prekvapilo ma, už keď dostal pozvánku do národného tímu. Teším sa, že sa sem nejakým zázrakom dostal, ale určite aj zaslúžene. Keď som sledoval aprílovú prípravu, videl som, že ponúknutú šancu využil na 100 až 120 percent,“ podotkol Peter Bondra.

Útočník Jurčo si po výhre Slovákov nedal servítku pred ústa: Toto ma poriadne nas.alo!

Priblížil aj neľahkú hokejovú minulosť Dávida, ktorý posledné dve sezóny strávil na Slovensku v extraligovom Poprade. „Hokej mu veľmi ublížil. Ešte na škole mal operované obe ramená, ani neviem koľko skrutiek má v zápästí. Konečne mu teraz hokej priniesol radosť, aspoň na nejaký čas.“

Peter Bondra na MS v Kodani.
Peter Bondra na MS v Kodani.
Zdroj: Michal Smrčok

Syna stihol povzbudiť pred zápasom s Rakúskom (4:2), v ktorom Slováci po dvoch prehrách konečne zabrali naplno. „Stretli sme sa v hoteli, povedal som mu, nech si to užíva, hlavne nech nemá zviazané nohy,“ prezradil Peter Bondra. „Ukázal, že v ňom je potenciál, ale aby urobil nejakú veľkú kariéru, to je ešte ďaleko,“ dodal.

Peter Bondra prišiel povzbudiť syna na MS: Prezradil, ako ho nakopol pred zápasom!

V dejisku majstrovstiev sveta by sa mala slovenská legenda zdržať do konca základnej časti. Zápasy nášho tímu bude prežívať veľmi intenzívne. „Ako fanúšik to prežívam oveľa viac ako keď som hral. Na ľade to bolo jednoduchšie, teraz ako fanúšik a ako rodič budem mať veľkú trému,“ povedal Bondra na záver.