Po prvej tretine Rusi viedli 2:0 a aj v počte striel mali jasne navrch. Slovákov prestrieľali 17:2! "Rusi nám celých šesťdesiat minút nepožičali puk. Nemali sme systém, nemali sme na to, treba sa pozrieť do zrkadla. Hráme síce na majstrovstvách sveta, ale nohy nám nejako nestíhajú," vyhlásil v mixzóne Sekera a pokračoval: "Snažili sme sa, ale Rusi zaslúžene vyhrali. Mali sme možno jednu-dve šance, čo je málo. My hráme stále po rohoch, ale tam sa moderný hokej nehrá, ten sa hrá pred bránkou."

FOTO Utajovaný pohreb synčeka brankára Čontofalského: Malého Kamilka odprevadili v slzách do neba​

Na Sekerovi bolo vidieť, že ho prehra veľmi trápi, no aj tak pomenoval hlavné dôvody toho, že pred posledným zápasom v základnej skupine majú na konte len 8 bodov a šancu na postup do štvrťfinále nemajú vo vlastných rukách. "Každé normálne mužstvá dokážu hrať stále takisto. My odohráme jeden zápas dobre, ale ďalší už nie. Neviem, či je to našou mentalitou," zamyslel sa kapitán nášho tmu.

Slovensko - Rusko.
Slovensko - Rusko.
Zdroj: Michal Smrčok

Šanca na postup do najlepšej osmičky stále žije, no Sekera nebude zápas Švajčiarsko - Francúzsko sledovať. Práve tento duel napovie, či budeme mať ešte šancu zabojovať v popoludňajšom súboji proti Bielorusku o vytúžený postup. "Na MS nepozerám iné zápasy, mám hokej vyše hlavy. Vždy sa sústredím na naše zápasy a verím, že proti Bielorusku príde iné mužstvo," skonštatoval Sekera.

Senzácia sa nekonala: Strelcom zvlhol pušný prach, Slováci Rusom nestrelili ani gól

V závere rozhovoru sa ešte vrátil k celkovému dojmu zo slovenského tímu na MS po šiestich dueloch. "Síce ešte máme šancu, no keby sme hrali každý zápas celých šesťdesiat minút, mali by sme ju väčšiu. Potom tie naše výpadky mrzia. Žiaľ, taká je realita," povedal Sekera a uzavrel: "Viem, že toto mužstvo má na viac, preto ma to o to viac se*e, že nedokážeme hrať každý zápas celých šesťdesiat minút."

Slovensko - Rusko.
Slovensko - Rusko.
Zdroj: Michal Smrčok

ĎALŠIE REAKCIE

Craig Ramsay, tréner SR: "Zo začiatku sme boli nervózni a ustráchaní. Nestačí nám hrať iba 40 minút. V druhej polovici zápasu sme mali dostatok striel, no Rusi boli pred bránkou veľmi silní a nedali nám šance zberať odrazené puky. Proti Bielorusku musíme dať prvý gól a tlačiť sa viac pred súperovu bránku. Musíme sa koncentrovať hneď od úvodu."

Tomáš Marcinko, útočník SR: "Keď nedáme gól, ťažko môžeme pomýšľať na víťazstvo. V prvej tretine sme mali byť aktívnejší a viac sa tlačiť do bránky. Potom to už bolo lepšie, ale nedali sme gól ani z presiloviek a to je veľká škoda. Mali sme to vo svojich rukách, teraz je to už ináč. V utorok je rozhodujúci deň a my stále veríme."

Michal Krištof, útočník SR: "V prvej tretine sme akoby neboli dostatočne pripravení. Nezachytili sme úvod a prehrávali sme 0:2. V druhej a tretej tretine sme hru vyrovnali, ale nepremenili sme presilovky a bez gólu sa nedá vyhrať. Ak hráme naplno, môžeme hrať s každým, ale doplatili sme na slabú koncovku. Uvidíme, ako to dopadne, my však musíme hrať v utorok na víťazstvo bez ohľadu na situáciu."

FOTO Proti Slovákom stojí aj armáda krások: Toto skrývajú ruskí hokejisti doma!

Marek Čiliak, brankár SR: "Nie je to prvý zápas, v ktorom sme nezachytili začiatok. Aj teraz sme začali hrať až od druhej tretiny a potom sme videli, že dokážeme držať krok s každým súperom. Teraz musíme čakať, ako dopadne prvý utorňajší zápas. Škoda, doteraz sme to mali v rukách my."

Tomáš Jurčo, útočník SR: "Snažil som sa bojovať, dať do toho všetko, niekedy z toho vyplývajú aj fauly a to sa bohužiaľ stalo. Aj ja som vybojoval dva fauly, ale to musíme trestať. Nechodili sme pred bránku, musíme si to vyrozprávať všetci ako tím. Povedali sme si to, ale aj tak tam nikto nešiel. Mrzí ma moja šanca, keby som to vedel vrátiť späť... Väčšinou z tých pozícií viem dať gól, ale taký je šport."

Martin Fehérváry, obranca SR: "Vedeli sme, že nás čaká kvalitný súper, snažili sme sa hrať svoju hru. V prvej tretine to nebolo ono, patrila Rusom, ale potom sme sa prestali báť hrať a to bol jeden z kľúčových momentov. Ale bohužiaľ sa nám nedarilo skórovať."