VIDEO Davidovia zničili Goliáša: České štestíčko opäť úradovalo, Rusov zdolali neuveriteľným gólom spoza bránky!

„Formácia zložená z hráčov, ktorí skočili na ľad doslova z paluby lietadla, znovu a znovu obohrávala ruských obrancov, aby ich nachytala pri hrubých chybách. A to nás čaká Švédsko a po ňom ťažké štvrťfinále,“ píše sa uznanlivo v komentári ruského serveru Sportbox.

Nielen pochvala, ale aj kritika zaznela na ruských weboch. Sport Express vytiahol správanie českých hokejistov aj fanúšikov pred zápasom. Hovorca českej reprezentácie vraj ruským novinárom povedal, že David Pastrňák, ktorý prišiel na šampionát po vypadnutí Bostonu z play off NHL, s nimi nebude hovoriť.

Česko - Rusko
Česko - Rusko
Zdroj: Reuters

„Nie je povinný s našimi novinármi hovoriť, ale za také nepochopiteľné veci by mala IIHF tímy trestať. Veď to sú majstrovstvá sveta. Česi sa tak ale počas posledných dvoch rokov správali neustále, pritom niektorí z nich chcú hrať v KHL. Zapamätajme si to,“ píše kriticky Sport Express.

Svoje si od Rusov vypočuli aj českí fanúšikovia, ktorých sovietske weby označili za „radikálnych slovanských bratov“. Medzi fanúšikmi Česka a Ruska malo prísť k roztržkám. Jeden z Čechov mal utrpieť zranenia, keď sa vraj „jeho tvár priblížila k pästi ruského fanúšika.“ Ostatní Česi mali na Rusov pokrikovať vulgárne výrazy. „Naši neodpovedali. Zdá sa, že nechápali, ako je niečo také na hokeji možné,“ píše sa v článku na ruskom portáli.

Môže vás zaujímať:

 

Organizátorom sa po našom víťazstve podaril poriadny trapas na úkor Slovenska: Toto má byť hymna?!

 

VIDEO Moment, ktorý postavil zo stoličiek celé Slovensko: Nagyov gól z ríše snov rozhodcovia zrušili!

 

FOTO Strkanica na tréningu Slovákov: Kto si pred zápasom so Švédskom skočil do vlasov?