FOTO Čurmovej z prvej sezóny v NWHL nájdete TU!

Pred pár dňami ste predĺžili zmluvu s tímom Buffalo Beauts, za ktorý ste odohrali prvú sezónu. Ako ste sa vlastne dostali do klubu NWHL? 

- Začali sme komunikovať s viacerými klubmi po skončení sezóny a jedným z nich bolo aj Buffalo. Boli sme v kontakte s generálnou manažérkou, poslali sme jej videá, ona si pozrela naše štatistiky a zavolala nás v lete na skúšku, aby nás videl aj tréner. Hneď po skúške nám povedali, že majú o nás záujem a dohodli sme sa na zmluve. 

NHL je jasne najlepšia súťaž na svete, platí to aj o jej ženskej verzii?

- Nepovedala by som, že najlepšia, ale určite jedna z najlepších. Kvalitou by som ju vedela prirovnať k EWHL, ktorú sme hrali v Bratislave proti iným európskym tímom. Nemyslím si však, že je na tom tak dobre ako ruská liga, ale určite konkuruje tým najlepším súťažiam na svete.

Aký má súťaž vlastne formát a režim? 

- Hrali sme prakticky každý víkend a väčšinou to bolo tak, že dva zápasy vonku a dva doma s každým tímom. Akurát s Bostonom sme sa stretli viackrát. Potom sa podľa umiestnenia hralo play-off, ktoré však bolo iba na jeden zápas. Po základnej časti sme skončili štvrté, takže sme hrali proti Connecticutu, no prehrali sme, čo bol náš posledný duel v ročníku. Pokiaľ ide o tréningy, tak som bola prekvapená, pretože sa netrénovalo tak intenzívne, ako som bola zvyknutá. Mali sme s Ivetou (Iveta Klimášová, druhá Slovenka v tíme Buffalo Beauts - pozn. red.) aj ďalšou spoluhráčkou ešte extra individuálne tréningy s jedným z trénerov. Spoločne sme trénovali trikrát za týždeň.