FOTO Najkrajšie fanúšičky hokejových MS vám vyrazia dych: Sexi Rusky, exotika z Ázie a Slovenky to natreli všetkým!

Čo hovoríte na to, že ste sa radovali z prvého gólu na svetovom šampionáte?
- Teším sa, ale nepreceňoval by som to. Paťo Svitana najprv krásne poslal puk na Davida Buca, ktorý mi pekne posunul puk a bez nich by to nevyšlo.

Máte odložený puk?
- Práveže ani neviem, či ho mám a niekto mi ho zobral. Čo je podstatné, je to, že sme vyhrali za tri body. Chceme a myslíme na štvrťfinále, kam sa chceme dostať. Práve výhra nad Francúzskom je ďalším krokom za našim snom.

Čo vám preblesklo hlavou, keď ste zbadali puk v sieti?
- Viete čo, ani neviem. Musím sa pozrieť na to, čo som vlastne robil. (smiech)

Slovensko - Francúzsko.
Slovensko - Francúzsko.
Zdroj: Michal Smrčok


Aj to nejako oslávite, napríklad dobrou večerou?
- To neviem, ale prišiel za mnou brat Nicholas, tak mi zrejme priniesol šťastie. Mám tu celú rodinu, okrem sestry, ktorá však zápas sledovala v Amerike, tak ich zrejme ja pozvem. Mám skvelú rodinu!

Lašák nedokáže na našich hokejistoch pochopiť jednu vec: Po víťazstve nad Rakúskom bolo v kabíne smutno!

Čo vám povie ako prvé otec?
- Že sa môžem trochu radovať, ale že na to musím zabudnúť a ísť ďalej.

Čakáte od neho pochvalu?
- Je to pekné, že som dal gól, ale ešte máme v základnej skupine pred sebou tri zápasy. Treba sa sústrediť už teraz na ne. Ale určite bude na mňa hrdý.

Slovensko - Francúzsko.
Slovensko - Francúzsko.
Zdroj: Michal Smrčok


Váš popradský útok, Bondra - Buc - Svitana, nazbieral šesť bodov. Paráda, že?
- Jasné, je to pekné. Ale ako som povedal, hokej je kolektívny šport a duel s Francúzmi je za nami a musíme sa sústrediť na nový deň a nový zápas.

Opäť to bola dráma, čo sa za tým skrýva?
- Vždy je to boj do konca. Každé mužstvo na MS vie hrať hokej a Francúzi hrali fakt dobre. Hralo sa hore dole, je skvelé, že sme bojovali a veríme systému, ktorý nám nastavil tréner. To je hlavné.

Bývalý útočník Richard Kapuš otvorene o intrigách v slovenskom hokeji: Zatiaľ je pokoj iba navonok

Zase nám nešli presilovky, prečo?
- Neviem. Nechcem sa vyhovárať, ale ten ľad nie je dobrý. Ja osobne som mal problémy s hokejkou kvôli ľadu. Ale čo je dobré, tak hráme dobre v oslabeniach. Myslím si, že postupne príde to, že budeme hrať dobre v presilovkách.

V sobotu vás čakajú silní Švédi. Čo na nich bude platiť?
- Podstatné je, že si veríme! Keď budeme hrať ako jeden tím a dodržíme systém, môžeme uspieť. Majú vážne skvelé mužstvo, nadupané hráčmi z NHL, ale keď budeme dobre brániť a forčekovať, tak sa dá hrať aj s nimi.

Slovensko - Francúzsko.
Slovensko - Francúzsko.
Zdroj: Michal Smrčok

ĎALŠIE REAKCIE HRÁČOV A TRÉNERA:

Craig Ramsay, tréner SR: "Bol to ťažký zápas. Hrali sme veľmi dobre, až pokým sme Francúzom nenechali jednu šancu po buly a hneď dali z toho kontaktný gól. Bol to náročný zápas pre brankára, nešlo na neho veľa striel, čo je pre brankára vždy ťažké. Celkovo sme odohrali veľmi kvalitný duel."

Dávid Buc, útočník SR: "Tridsaťpäť minút sme hrali slušný hokej, viedli sme 2:0. Inkasovaný gól nás pribrzdil a najmä v tretej tretine sme sa už sústredili viac na bránenie, prakticky až do poslednej minúty. Na takomto turnaji už nie je slabý súper, ale dnes nám to vyšlo a toto víťazstvo je vzpruhou do ďalších zápasov."

FOTO Slovenskí hokejisti to schytali aj keď vyhrali: Internet si ich podal TÝMITO vtipmi!

Marek Čiliak, brankár SR: "Je to ťažšie, keď ide na mňa menej striel. Nemám to rád, ale snažil som sa sústrediť. Viróza už prešla, trošku mi vyskočila teplota, ale už sa cítim dobre. Sme radi, že sme zdolali Francúzsko aj Rakúsko, pretože to nám dáva nádej postúpiť. Pri záverečnej power play súpera sme vedeli ako máme hrať. Nebláznili sme a nakoniec sme to zvládli."

Michal Čajkovský, obranca SR: "Záver bol ťažký, ale nakoniec nám to vyšlo. Pri mojom góle mi Dávid Buc krásne prihral a ja som trafil prázdnu bránku. Víťazstvá nás určite povzbudia a pred zápasom so silnými súpermi budeme pokojnejší. Švédi sú veľmi technickí a výborní korčuliari, ale nesmieme sa ich báť a musíme hrať zodpovedne."

Ladislav Nagy, útočník SR: "Mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom. V prvej tretine sme mali veľa šancí, no nejako nám to tam nepadá. Určite sme mohli rozhodnúť aj skôr. Musíme sa tlačiť viac do bránky, potom budeme dávať viac gólov. Päťdesiat minút sme hrali dobrý hokej, posledných desať nás zatlačili a trochu sme si to skomplikovali. Presilovky musíme viac trénovať, je to v nich veľmi zlé, katastrofa. Musíme to v nich zjednodušiť a presnejšie si prihrávať."

Reakcia Dávida Buca:

Reakcia Jozefa Golonku v štúdiu Šport24.sk: