V čom vidíte príčinu prehry na nulu?

- Hrali sme slabo. Mali sme na ľade slabý pohyb, nepomáhali sme si a korčuľoval len ten hráč, ktorý mal puk. Švajčiari boli naopak veľmi dobre organizovaní.

Pozrite si exkluzívne fotografie priamo zo zápasu od nášho fotografa v GALÉRII TU

O tom, že ste podali slabší výkon ako proti Česku, sa netreba baviť. Je tak?

- Áno. A čím to bolo? Asi sme neboli tak sústredení. Teraz to bol iný zápas, český mančaft mal veľa individualít.

Mali ste dostatok síl?

- Dá sa povedať, že som nebol taký svieži ako včera, ale bolo to tým, že sme včera vrhli všetky sily do bránenia. Treba však povedať, že sme hrali neskôr ako Česi, čiže sme mali viac času na oddych. Bohužiaľ, nebolo to veľmi vidieť.

Radosť švajčiarskych hokejistov po góle Slovensku.
Radosť švajčiarskych hokejistov po góle Slovensku.
Zdroj: Michal Smrčok

Mohol sa pod výkon proti Švajčiarom podpísať aj ten smolný záver s Českom?

- Ťažko povedať, ja som sa snažil to dostať z hlavy. Stratili sme body, ale treba povedať, že sme si proti Česku o ten vyrovnávajúci gól koledovali. Tá remíza bola pre nás relatívne dobrá. Je však škoda, pretože sme po dnešku mohli mať na konte tri body, takto máme iba jeden.

Máte na konte zatiaľ jeden bod, čo je na ceste za štvrťfinále veľmi málo...

- Je to málo. Už som zažil na šampionátoch všeličo, preto ešte nie je nič rozhodnuté, ale škoda dnešného zápasu, ktorý bol mimoriadne dôležitý. Nemáme z neho však ani bod.

Čo treba zmeniť do ďalšieho zápasu?

- Podľa mňa vo veľa situáciách strácame veľmi veľa síl tým, že si v ofenzíve príliš nepomáhame. Nedarí sa nám udržať dlhšie puk v pásme súpera. Myslím si, že každý jeden hráč môže urobiť pre tím ešte viac. Mal by každý podriadiť svoje ego ešte viac pre mančaft. V tom máme rezervy!

Slovenská striedačka v zápase proti Švajčiarsku.
Slovenská striedačka v zápase proti Švajčiarsku.
Zdroj: Michal Smrčok

Reakcie ďalších hráčov a trénera (zdroj: RTVS)

Tomáš Marcinko, útočník SR: "Minimálne polovicu zápasu boli Švajčiari aktívnejší. Málo sme sa tlačili pred ich bránku, mali sme málo striel, tým pádom sme sa nedostávali do šancí. Od polovice zápasu sa to začalo meniť, ale celkovo to nestačilo. Na to, že sme mali menej času na regeneráciu a či nám chýbali sily, by som sa nevyhováral."

Andrej Sekera, kapitán SR: "Myslím si, že Švajčiari zaslúžene vyhrali. Hrali lepší hokej, lepšie korčuľovali. Nemyslím si, že to bolo o únave, sme profesionáli, na to sa vyhovárať nemôžeme. Keď nekorčuľujeme, nemôžeme vyhrať. Hlavne sa musíme z toho zápasu poučiť. Ak chceme pomýšľať na výhru proti Rakúsku, nemôžeme hrať tak ako dnes."

Martin Bakoš, útočník SR: "Švajčiari začali lepšie, korčuľovali, mali viac z hry, my sme zareagovali na ich hru až po prvej tretine, začali to trochu otáčať, ale už nám nezostal čas. Dostávali sme sa potom do šancí, mali sme prevahu, ale to už bol stav 0:2. Na únavu sa nemôžeme vyhovárať, osem hodín rozdiel v regenerácii nie je výhovorka. Rakúsko musíme predčiť dravosťou a korčuľovaním a samozrejme pridať nejaké góly."

Craig Ramsay, tréner SR: "Z nejakého neznámeho dôvodu sme súpera v úvode iba sledovali, akoby sme sa báli ich rýchlosti, vyčkávali sme vzadu. Na takú hru sme neboli pripravení, toto sme netrénovali. V druhej polovici stretnutia sme už hrali oveľa lepšie, vyhrávali sme súboje, lepšie korčuľovali. Ak chcete v takomto zápase uspieť, musíte premeniť presilovky a v tých sme dnes neboli takí efektívni. Náš brankár chytal skvele, ale to aj ten ich, Berra nám nedovolil skórovať."