Réway sa chce čo najskôr dostať na úroveň, ktorú mal počas pôsobenia v pražskej Sparte v sezónach 2014 až 2016. „Od začiatku robím v Hradci všetko podľa plánu, ktorý mám vopred daný. Niektoré veci som absolvoval už aj s tímom, niektoré, najmä kondičné, zatiaľ riešim zvlášť. Mám totiž viac restov ako ostatní. Viem, že to potrebujem najviac. Bol som iba na predĺženom víkende na Slovensku," uviedol pre idnes.cz.

28 rokov, 28 horúcich FOTO: Dánka Wozniacka ukázala všetko! Bruško ako zo sna, sexi zadoček, obnažené prsia aj svoju pýchu

Slovenský hokejista dostal po vlaňajšej sezóne, ktorú strávil v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) v drese Slovana Bratislava, niekoľko ponúk. Boli z Rakúska a Nemecka, najmä tú druhú aj zvažoval: „Nemecko som vážnejšie zvažoval, chcel som vedieť, ako to tam chodí. Ale napokon som sa rozhodol, že zostanem doma a poriadne sa pripravím na nový ročník. Prijal som ponuku Hradca, v mojom prípade ide o reštart kariéry. Buď sa tu presadím, alebo nie. Uvidíme na ľade."

Martin Réway má nálepku problémového hokejistu.
Martin Réway má nálepku problémového hokejistu.
Zdroj: instagram

Réway by si v novom pôsobisku mohol zvyknúť rýchlo, pomôcť by mu k tomu malo aj niekoľko slovenských spoluhráčov. V Hradci budú spolu s ním hrať Dominik Graňák, Juraj Bezúch, Michal Hlinka a Matej Paulovič. „Česko som si vybral preto, lebo je tu kvalitná liga, ktorá má cveng aj v Amerike. Poznám viacero chalanov a sme zaujímavý tým, že je tu pomaly viac Slovákov ako Čechov."

VIDEO+FOTO Trnavčania obišli UEFU: Štadiónom sa ozývali chorále fanúšikov a otcov napriek zákazu

Kreatívny útočník chce v Čechách presvedčiť ľudí o svojich kvalitách, ale rád by sa zbavil aj nálepky problémového hráča. „Neviem, prečo sa to hovorí. Je pravda, že sme počas pôsobenia v Sparte chodili s chalanmi von, keď sa vyhrávalo. Možno to nebolo správne, ale je to za mnou. V Hradci to mám riešené v zmluve a rešpektujem to. Verím, že dokážem byť platný aj mimo ľadu. Dospel som," uzavrel 23-ročný útočník.

POZRITE SI AJ:

FOTO Rozkokošená Pamela fandila svojmu zajačikovi: Pozrite, čo stvárala na tribúne

FOTO Najkrajšia fotka na svete. Takto fandí Saganov syn Marlon otcovi: Peťov kolega sa skoro roztiekol

FOTO Zarážajúca história lôpt na MS vo futbale: Otrocká práca za almužnu!

Španielske médiá sa rozlúčili s Ronaldom, šéf La Ligy mu poslal tvrdý odkaz: Vôbec ma to neznepokujuje

EXKLUZÍVNE Tieto FOTO z 5. etapy vám v televízii neukázali: Šokujúca dohra Saganovho víťazstva!