POZRITE SI EXKLUZÍVNE ZÁBERY ZO ZÁPASU OD NÁŠHO FOTOGRAFA TU

Zverenci Craiga Ramsayho nastúpili v mldrých dresoch a v bránke znovu s Markom Čiliakom. Po výhre nad Rakúskom mali chuť na ďalšie tri body, ktoré by nás udržali v hre o postup do štvrťfinále. A nezačali vôbec zle.

Aktivitou nabudení Slováci otvorili skóre po krásnej kombinačnej akcii, keď po osi Svitana - Buc, ktorý skvele našiel mladého Bondru, a ten po vzore svojho otca Petra, zavesil. Prvý gól Bondru mladšieho na svetovom šampionáte nahnal Slovákom ešte väčšie sebavedomie.

ONLINE S GOLONKOM Slováci to s postupom do štvrťfinále myslia vážne: Francúzov zarezali Popradčania!

To ešte navýšil druhým presným zásahom Buc, ktorý pohotovo dorazil Svitanovu strelu do francúzskej bránky. Popradský útok tak zariadil aj druhý gól Slovenska. Naši mali potom niekoľko šancí, no neuspeli.

Trestom bol gól Francúzska, ktorý pribrzdil slovenský rozlet. Aj potom však mohli Slováci zvýšiť vedenie, ale zvlhol im strelecký prach. Hráči z krajiny galského kohúta sa snažili o vyrovnanie, ale gólman Čiliak nás podržal. Celé Slovensko mohol upokojiť Ladislav Nagy, ale rozhodcovia napokon gól neuznali. Ramsayovci však aj tak získali tri body, keď sa do prázdnej bránky trafil Čajkovský. To ich udržalo v hre o štvrťfinále.