Podľa informácii Blesku zomrela manželka kapitána Třinca Petra Vrány Lindsey (†35). Osudnou sa jej stala záchrana psa. „HC Oceláři Třinec a HC Litvínov sa dohodli na odložení zápasu zo závažných dôvodov, ktoré teraz klubu neprislúcha zverejňovať. Spoločne hľadajú náhradný termín k dohraní zápasu,“ napísali „oceliari na Twitter.

Indície, že zrušenie zápasu sa týka Vránu, nasvedčoval fakt, že kapitán nebol polhodiny pred zápasom na súpiske tímu. Podľa prvýchonformácii portálu polar.cz sa pod Lindsey prepadol, keď sa snažila zachrániť šťeňa, ktoré utieklo na zamrznutú priehradu Sliezska Harta.

"Polhodiny po poludní sme prijali oznámenie o nezvestnej osobe, ktorá sa mala preboriť ľadom na Sliezskej Harte v lokalite obce Nová Pláň. Okamžite sa začalo pátranie za prítomnosti zložiek IZS, vrátane vrtuľníka. Policajti zistili, že žena mala na ľad vstúpiť potom, čo na neho vbehlo šteňa, ktoré ešte s ďalším dospelým psom venčila. Pátranie bolo ukončené po viac ako hodine, keď bolo nájdené telo nezvestnej ženy. Okolnosti prípadu sa ďalej vyšetrujú," povedala pre Polar.cz policajná hovorkyňa Zlatuše Viačková.