Třebíču nevyšiel vstup do novej sezóny, keď sa po dvoch stretnutiach usadil na poslednom mieste tabuľky s jedným bodom. Okrem toho má klub ekonomické problémy v dôsledku pandémie koronavírusu a musel pristúpiť k zníženiu platov hráčov. Tým sa však tento krok údajne nepozdával a tak sa rozhodol Mejzlík prehovoriť do duší svojich zverencov. 

Jeden z hráčov si ho však nahral a redakcia isport.cz ňou disponuje a rozhodla sa ju zverejniť. „Niektorí ste proste nenažraní! Nenažraní! Z niektorých z vás mi je na zvracanie. Pre*rdali sme tu tri sezóny po sebe 12 až 16 miliónov korún na sezónu áčka,“ penil Mejzlík a hráčov vôbec nešetril: „Hráte dva, tri roky na priečkach o zostup a chcete si zvyšovať platy. Ste sa zbláznili, vole? Oni vám ich dali, oni sú totiž ešte väčší ču*áci s prepáčením.“

Mejzlík si skutočne nedával servítku pred ústa a z jeho slov je jasné, že terajší hokejisti sú rozmaznaní a pohodlní. „Ja vám dám 500 korún pokutu za faul a niekto má tú drzosť prísť s tým, že je to veľa peňazí. Drbe vám alebo čo? Teraz sa budete diviť. Pani Gajošová, o súťaž nižšie v Hodoníne... Príde hráč, chce 15-tisíc v hrubom v druhej lige, stravu a ubytovanie. Hovorí mu, že sa zbláznil. A že chce ešte korčule. Viete, čo mu povedala? Ty hokejista nemáš korčule? Ty ču*ák, tak bež robiť balet, keď nemáš korčule. Všetci vás takto rozmaznali, vy neviete, o čom hovoríte,“ penil 52-ročný tréner.

Keď sa nahrávka dostala na verejnosť, fanúšikovia klubu boli pobúrení a žiadali Mejzlíkovu hlavu, no za trénera Třebíča sa postavil predseda klubu Martin Svoboda. Celý rozruch okolo prvoligového klubu si napokon vybral svoju daň a kouč Mejzlík nakoniec skončil v pondelok v jihlavskej nemocnici po tom, ako skolaboval. Dôvodom môže byť aj fakt, že prakticky celé mužstvo spoločne s realizačným tímom len nedávno prekonalo nákazu koronavírusom a moravský klub od začiatku sezóny zasiahol len do dvoch duelov.